رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

رمضان و فرصت بهره مندی از سفره بیکران رحمت الهی - خبر

 

 

رمضان و فرصت بهره مندی از سفره بیکران رحمت الهی

ماه مبارک رمضان ، ماه میهمانی خدا از راه رسیده و خداوند تبارک و تعالی بندگان خود را به سفره رحمت خویش فرا خوانده است.


رمضان و فرصت بهره مندی از سفره بیکران رحمت الهی رمضان و فرصت بهره مندی از سفره بیکران رحمت الهی رمضان و فرصت بهره مندی از سفره بیکران رحمت الهی رمضان و فرصت بهره مندی از سفره بیکران رحمت الهی


روزه داری علاوه بر اثبات عبودیت انسان به خالق خویش ، بهترین فرصت برای خودسازی و بخشش گناهان است. بر اساس روایات در ماه مبارک رمضان اجر کارهای نیک چندین برابر می شود و درهای رحمت و بخشندگی بر روی بندگان گناهکار باز می شود.

ماه مبارک رمضان ماه نزول قرآن است و خواندن یک آیه در این ماه و تدبیر در معنی آن برابر با ختم کل قرآن در سایر ماه هاست.

افزایش مهارت انسان در کنترل تمايلات جسمانی و نفسانی از دیگر برکات ماه مبارک رمضان است که موجب خودسازی روحی و سبک بالی انسان روزه دار می شود.

همچنین ماه مبارک رمضان شرایطی برای ثروتمندان و اغنیا فراهم می کند تا حال  مردم فقیر و بی چیز را بهتر درک کنند و برای سعادت ابدی خویش از فرصت کمک به محرومان نهایت استفاده را ببرند.

چه خوب است که افراد غنی  به جای افطاری های پر ریخت و پاش و خرج اضافی ، در این ماه مبارک بیشتر حال فقرا را درک کرده و با جلوگیری از اسراف باعث رضایت خداوند وشادی بندگان خدا شوند.

علاوه بر این شایسته است که کسبه و بازاری های محترم حال مومنان روزه دار را بیشتر از پیش رعایت کنند و از آنان سود کمتری بگیرند و منفعت و برکت زندگی خود را  از حق تعالی بخواهند.

البته نهادهای نظارتی هم به منظور کنترل بازار باید نظارت بیشتری  بر قیمت ها داشته باشند و با فروشندگان خاطی برخورد قانونی کنند تا خانواده های مومن و روزه دار مایحتاج خود را با قیمت های عادلانه تامین کنند.

در ماه مبارک رمضان خیر و برکت ، بخشش و معرفت، عشق و محبت و خلوص و طهارت در سرتاسر جامعه اسلامی موج می زند و انسان سعادتمند کسی خواهد بود که از این سفره بیکران رحمت الهی بیشتر خیر و برکت را نصیب خود کند.

منبع: واحد تفاسیر و برنامه های سیاسی معاونت اطلاعات و اخبار مرکز اردبیل