جهش تولید | پنج‌شنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۹

رفع نوسانات برق انگوت با ورود نیروگاه حرارتی به مدار - خبر

 

 

رفع نوسانات برق انگوت با ورود نیروگاه حرارتی به مدار

مجری نیروگاه حرارتی برق انگوت گفت: با وارد شدن نیروگاه CHP حرارتی برق انگوت مشکل نوسانات برق منطقه برطرف شده است.

رفع نوسانات برق انگوت با ورود نیروگاه حرارتی به مدار

شهدوست سلطانی اظهار کرد: حضور استاندار هم در مراسم کلنگ زنی و هم در مراسم افتتاح نیروگاه انگوت نشان دهنده توجه اساسی به سرمایه‌گذاران بخش خصوصی است.

وی با بیان اینکه نیروگاه انگوت برای ۱۲ نفر اشتغال زایی دارد، افزود: با سرمایه‌گذاری ۱۲ میلیارد تومانی علاوه بر رفع مشکلات حوزه برق منطقه، زمینه اشتغال تعدادی از فارغ التحصیلان منطقه نیز فراهم شده است.
مجری نیروگاه انگوت بیان کرد: در نظر داشتیم پروژه نیروگاه را با احداث گلخانه در اطراف پروژه توسعه دهیم که به دلیل برخی مشکلات این مهم هنوز عملی نشده است.
وی اضافه کرد: در صورت همکاری دانشگاه آزاد واحد انگوت یا سایر سرمایه‌گذاران  یا واگذاری زمین از سوی منابع طبیعی می توان با حرارت این نیروگاه نسبت به احداث های واحدهای گلخانه ای اقدام کرد.
سلطانی تصریح کرد: استفاده از منابع تسهیلاتی دولتی برای احداث چنین مجموعه‌هایی که می تواند مشکلات دولتی را در تأمین زیرساختها مرتفع کند، بسیار حائز اهمیت است.
به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، کلنگ نیروگاه CHP برق انگوت در زمینی به مساحت یک‌هزار متر مربع در روستای  چای گرمی از توابع بخش انگوت آذرماه سال ۹۴ به زمین زده شد.