جهش تولید | جمعه، ۹ خرداد ۱۳۹۹

رفع تصرف یک هزار و 890 هکتار از اراضی ملی در اردبیل - خبر

 

 

رفع تصرف یک هزار و 890 هکتار از اراضی ملی در اردبیل

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت: یک هزار و ۸۹۰ هکتار از اراضی ملی و منابع طبیعی استان اردبیل رفع تصرف شد.

رفع تصرف یک هزار و 890 هکتار از اراضی ملی در اردبیل
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، شهامت هدایت در جلسه بررسی راهکارهای مقابله با متصرفان اراضی ملی در اردبیل اظهار داشت: با همکاری و مشارکت دستگاه قضایی در سال گذشته توانستیم یک هزار و 890 هکتار از اراضی ملی و منابع طبیعی استان اردبیل را از دست متصرفان و متجاوزان به این اراضی آزادسازی کنیم.
 
وی از تشدید برخورد و نظارت بر عرصه‌های ملی و منابع طبیعی در سطح استان خبر داد و افزود: تلاش و جدیت بر این است تا اقدامات در این حوزه تداوم یافته و بتوانیم با افراد سودجو و فرصت‌طلب برخورد قاطعی داشته و اراضی ملی تصرف‌شده را به بیت‌لمال باز گردانیم که در این زمینه نیازمند مشارکت دستگاه قضایی و مردم هستیم.
 
هدایت با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای آزادسازی اراضی ملی و منابع طبیعی در سال گذشته بیان کرد: 520 پرونده در زمینه تصرف اراضی ملی استان در سال گذشته تشکیل شده و برای متخلفان احکام لازم صادر شده که کمترین میزان حکم صادره 150 میلیون تومان بوده است.
 
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل تصریح کرد: در راستای مقابله هر چه بهتر با متخلفان در این حوزه امسال جریمه 80 میلیون ریالی برای هر هکتار در سطح استان اجرایی و عملیاتی می‌شود تا بتوانیم از تصرف اراضی ملی و منابع طبیعی توسط افراد سودجو جلوگیری کنیم.