جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

رعایت 86 درصدی پروتکل‌های بهداشتی در واحدهای کارگری - خبر

 

 

رعایت 86 درصدی پروتکل‌های بهداشتی در واحدهای کارگری

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل از رعایت 86 درصدی پروتکل‌های بهداشتی در واحدهای کارگری استان خبر داد.

رعایت 86 درصدی پروتکل‌های بهداشتی در واحدهای کارگری

قاسم رحیمی عنوان کرد: به دنبال شیوع کرونا از اسفند ماه سال گذشته تدابیر ویژه ای از سوی دستگاه های مختلف در جهت صیانت از سلامت نیروی کار با اولویت تشدید بازرسی ازکارگاه های مشمول قانون کار انجام شد.

وی افزود: نظارت‌های درون کارگاهی توسط مجموعه‌های کارفرمایی از طریق خانه‌های بهداشت کارگری، کمیته‌های حفاظت فنی و بهداشت کار و مسئولان ایمنی کارگاه‌های کشور در حال انجام است و موضوع رعایت الزامات بهداشتی که از طرف وزارت بهداشت به محیط های کاری ابلاغ شده و مواردی که به شکل توصیه نامه در حرفه های مختلف تدوین شده به واحدهای کارفرمایی ابلاغ شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل با اشاره به فعالیت نزدیک به 23 هزار و 500 کارگاه و واحدهای اقتصادی دارای کد بیمه تامین اجتماعی در استان عنوان کرد: حدود 2 هزار و 500 مورد بازرسی از سطح کارگاه‌های استان با اولویت مقابله با ویروس کرونا انجام شده است.

وی با بیان فعالیت 312 واحد اقتصادی بالای 50 نفر در استان گفت: تمامی بازرسی ها با اولویت تعداد نیروی کار انجام شده و رعایت دستورالعمل های ایمنی و تبعیت از مقررات ایمنی و دستورات مسئول ایمنی در کارگاه امری ضروری است و کارفرمایان در این زمینه تکلیف نظارتی دارند.