جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

رعایت عدالت در بین تمامی استان‌ها مطالبه اصلی مردم است - خبر

 

 

رعایت عدالت در بین تمامی استان‌ها مطالبه اصلی مردم است

امام جمعه اردبیل گفت: رعایت عدالت و توازن در بین تمامی استان‌ها مطالبه اصلی مردم و مسئولان است و در این زمینه اهمیت به این مسئله باید مورد توجه واقع شود.

رعایت عدالت در بین تمامی استان‌ها مطالبه اصلی مردم است
آیت‌الله سید حسن عاملی شامگاه امروز در جلسه شورای اداری که با حضور رئیس جمهور و هیات همراه در اردبیل برگزار شد، اظهار داشت: رعایت عدالت و توازن در بین تمامی استان‌ها مطالبه اصلی مردم و مسئولان است و در این زمینه اهمیت به این مسئله باید مورد توجه واقع شود.
 
وی با اشاره به این که در توزیع اعتبارات نباید تهران برابر تمام کشور باشد گفت: انتظار می‌رود در این زمینه رئییس‌جمهور اهتمام جدی داشته باشد و تمامی مشکلات و دغدغه‌های استان‌های کشور را مد نظر قرار دهد چرا که بسیاری از مالیات‌ها به برخی شهرهای بزرگ همچون تهران منتقل می‌شود و این نمی‌تواند در حل مشکلات سایر استان‌ها نتیجه بخش باشد.
 
نماینده ولی فقیه در استان اردبیل تصریح کرد: اهمیت اشتغال و ازدواج جوانان یک اولویت و ضرورت اساسی است و در این زمینه توجه به صنعت به عنوان یک موضوع مهم باید در دستور کار قرار بگیرد و در راستای حل مشکلات موجود نیز برنامه‌ریزی‌های اساسی داشته باشیم.
 
عاملی تصریح کرد: ارائه تسهیلات لازم و کافی دولتی به پروژه‌های مهم استانی همچون کارخانه آرتاویل تایر لازم است و در این زمینه توسعه سرمایه در گردش برای حل مشکلات واحدهای صنعتی از اهم مواردی است که باید در راستای ایجاد هزاران فرصت شغلی در استان مورد توجه واقع شود.
 
وی اظهار کرد: مشکل اساسی که در حوزه آب با آن مواجه هستیم مسئله انتقال آن است نه خود آب به طوری که این موضوع سبب مهاجرت معکوس و بسیاری از مشکلات دیگر شده است و باید در اردبیل که استانی کشاورزی محور است در راستای مهار آب‌های مرزی و غیرمرزی برنامه‌های اساسی تدوین شود.
 
عاملی بیان کرد: اهمیت به توسعه ظرفیت‌های گردشگری استان یک مولفه مهم و محوری برای منطقه به شمار می‌رود که بدون شک یک منبع درآمدزا و اشتغال‌محور خواهد بود که باید در این زمینه نیز حمایت‌های همه‌جانبه از بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران و نیز توسعه ظرفیت‌ها در دستور کار واقع شود.
 
وی تصریح کرد: متاسفانه از مشکلات مهمی که استان در حال حاضر با آن مواجه است وضعیت اسف‌بار برخی محورهای مواصلاتی است که تصادفات بسیاری در طول سال اتفاق می‌افتد و باید در این زمینه اقدامات مناسبی در اسرع وقت انجام یابد و نقاط حادثه‌خیز نیز از میان برداشته شود.
 
امام جمعه اردبیل افزود: مشکلات عشایر استان نیز از دیگر مواردی است که در صورت توجه به این مهم یکی از مطالبات و دغدغه‌های اصلی قشر غیر و زحمتکش منطقه برطرف شده و شاهد توسعه روزافزون منطقه خواهیم بود.