سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

رعایت اصول و استانداردها در آسفالت ریزی معابر شهری الزامی است - خبر

 

 

رعایت اصول و استانداردها در آسفالت ریزی معابر شهری الزامی است

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل بر ضرورت رعایت اصول و استانداردها در آسفالت ریزی معابر شهری تاکید کرد.

رعایت اصول و استانداردها در آسفالت ریزی معابر شهری الزامی است

 

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، جعفر فهیمی در جلسه بررسی وضعیت آسفالت ریزی معابر شهری گفت: وضعیت آسفالت ریزی معابر و خیابان های شهری از استاندارد های لازم برخوردار نیست و عدم استحکام و عدم ماندگاری آن باعث نارضایتی عمومی شده است که این امر در پیام های ارسالی مردم مشهود است و شهردارانی که توانایی حل این مشکلات را ندارند جای خود را به افراد شایسته تر دهند.
 
وی با بیان اینکه آسفالت ریزی یک امر تخصصی است و شهرداران نباید مستقیم خود را درگیر آسفالت ریزی کنند بلکه باید نقش مدیریتی و نظارتی خود را به نحو احسن به پیمانکاران مربوطه انجام دهند گفت:شهرداران ضمانت نامه حسن انجام کار پیمانکاران را مد نظر قرار دهند.
 
فهیمی گفت: درست است که استفاده از مصالح نامرغوب و عدم توجه به استانداردهای آسفالت ریزی در کوتاه مدت باعث پایین آمدن هزینه ها می شود اما تخریب زودهنگام آسفالت ریزی های انجام گرفته باعث دفن اعتبارات و نارضایتی های مردم می شود.
 
وی از ارزیابی کیفی کارشناسان دفتر فنی استانداری از کارخانه های آسفالت ریزی شهرداری ها و کیفیت آسفالت معابر خبر داد.
 
مدیر کل دفتر فنی استانداری اردبیل نیز گفت: سالانه با هزینه بالغ بر ۳۰میلیارد تومان، آسفالت ریزی معابر و خیابان های شهری بعنوان ویترین فعالیت شهرداری در جلوی دید مردم انجام می گیرد.
 
موسی کنعانپور افزود: عدم رعایت استاندارد های لازم بدلیل حساسیت عملیات آسفالت ریزی موجب تخریب آسفالت و بوجود آمدن چاله ها می شود.