رونق تولید ملی | دوشنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۸

رشد 68 درصدی صادرات محصولات و کالاها از گمرک بیله‌سوار - صفحه اصلی

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

رشد 68 درصدی صادرات محصولات و کالاها از گمرک بیله‌سوار

رشد 68 درصدی صادرات محصولات و کالاها از گمرک بیله‌سوار


فرماندار بیله‌سوار گفت: براساس گزارشات ارائه شده صادرات کالاهای مختلف از گمرک بیله‌سوار ۶۸ درصد افزایش یافت.

رشد 68 درصدی صادرات محصولات و کالاها از گمرک بیله‌سوار

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، آرام حلیم افزود: براساس آمارهای ارائه شده میزان صادرات محصولات و کالاهای مختلف از گمرک بیله‌سوار 68 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است و هم‌اکنون نیز روند صاردات محصولات و کالاهای مختلف از این گمرک انجام می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه میزان صادرات محصولات و کالاهای مختلف از گمرک بیله‌سوار 130 هزار تن بوده است، گفت: براساس آمارهای در دست میزان واردات نیز از این گمرک 9 هزار تن است و بیشترین محصولات صادراتی شامل سیب‌زمینی، گوجه و خیار، بیسکوئیت و محصولات خوراکی مشابه است.

فرماندار بیله‌سوار تصریح کرد: هم‌اکنون روزانه 2 هزار تبعه آذربایجانی از گمرک بیله‌سوار وارد کشور می‌شوند که این میزان براساس دلایل مختلف نسبت به ماه‌های گذشته کاهش یافته است و یکی از این دلایل این است که مسئولان جمهوری آذربایجان برای ورود اتباع آذری به کشور ایران زمان محدودی را معین کرده‌اند و هر نفر آذری هر 15 روز یک بار می‌تواند به ایران سفر کند که قبلا این مورد 2 یا 3 بار بوده است.

حلیم یکی دیگر از مشکلات صادرکنندگان محصولات از گمرکات بیله‌سوار را افزایش عوارض گمرکات از طریق آذربایجان عنوان کرد و گفت: در این زمینه رایزنی‌هایی از طریق نماینده وزارت خارجه و مسئولان استان انجام شده است و انتظار می‌رود نتایج مثبتی حاصل شود.

وی با بیان اینکه 4 ساعته شدن گمرک بیله‌سوار نیز از طریق مسئولان کشور ایران و آذربایجان پیگیری می‌شود اظهار کرد: در این زمینه طرف ما آمادگی کامل دارد ولی طرف آذربایجانی با مشکلاتی روبه‌رو است که امیدواریم در اسرع وقت با توافق طرفین 24 ساعته شدن گمرک بیله‌سوار تصویب شود.

فرماندار بیله‌سوار از ساماندهی محوطه گمرک بیله‌سوار خبر داد و افزود: در این زمینه 4 هکتار از این محوطه با 13 میلیارد تومان هزینه ساماندهی شده است و دهه فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسد.