جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ آبان ۱۳۹۹

رشد 4 برابری مشارکت مردم استان در جشنواره کتابخوانی رضوی - خبر

 

 

رشد 4 برابری مشارکت مردم استان در جشنواره کتابخوانی رضوی

میزان مشارکت مردم استان اردبیل در جشنواره کتابخوانی رضوی نسبت به سال گذشته 4 برابر افزایش داشته است.

رشد 4 برابری مشارکت مردم استان در جشنواره کتابخوانی رضوی

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، رباب عزیزخانی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل در مراسم اختتامیه هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در اردبیل اظهار داشت:  از ابتدای سال 94 تا به امروز بیش از 9 هزار ساعت برنامه فرهنگی کتابخانه‌ای در سطح استان اجرا شده است و تمامی برنامه‌های کتابخانه‌ای با رویکرد ترویج فرهنگ مطالعه و توسعه فرهنگیاستان برگزار می‌شود.

وی با اشاره به این که در جشنواره هفتم کتابخوانی رضوی نزدیک به 14 هزار نفر از مردم استان مشارکت داشته‌اند، اظهار کرد: 27 نفر از برگزیدگان استانی، 8 نفر از کتابداران، سه رسانه برتر، 103 نفر از منتخبان اقشار و 13 نفر از برندگان قرعه کشی کمک هزینه سفر به مشهد مقدس به همراه ارگان های مشارکت کننده و خیران به عنوان حامی جشنواره معرفی شدند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل با اشاره به لزوم اهتمام مسئولان جهت افزایش رغبت و استقبال عمومی از امر کتاب و کتابخوانی، تصریح کرد: در همین راستا نیازمند برگزاری جشنواره های متعدد کتابخوانی در استان هستیم.

عزیزخانی جشنواره کتابخوانی رضوی را جزو شاخص‌ترین برنامه برگزار شده توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی دانست و بیان کرد: این جشنواره در چهار سطح کودکان، نوجوانان، بزرگسالان و خانوادگی و در دو بخش مکتوب و آنلاین برگزار شد.

وی از رشد 4 برابری مشارکت مردم استان در جشنواره کتابخوانی رضوی نسبت به سال گذشته خبر داد و افزود: به برکت نام امام رضا(ع) در طول جشنواره با هیچ کمبودی مواجه نشدیم به طوری که 18 دستگاه اجرایی استان یاریگر ما بودند.

عزیزخانی بیشترین مشارکت در میان کتابخانه‌های عمومی را متعلق به کتابخانه مرکزی اردبیل دانسته و تصریح ساخت: شهرستان اردبیل با 62 درصد مشارکت‌کنندگان، رتبه نخست را به خود اختصاص داد و کتابخانه مرکزی نیز با اختصاص دادن 41 درصد شرکت کنندگان به خود، در میان کتابخانه‌ها در رتبه نخست قرار گرفت.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل با اشاره به اینکه استان اردبیل در شاخص کشوری هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی جزو برترین‌ها بود، ابراز امیدواری کرد و گفت: با تداوم حمایت و مساعدت دستگاه‌های اجرایی استان، جشنواره‌های کتابخوانی با شور و استقبال بیش از پیش برگزار شوند.