جهش تولید | دوشنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۹

رشد ۹۶ درصدی بازدید از جاذبه‌های استان اردبیل - خبر

 

 

رشد ۹۶ درصدی بازدید از جاذبه‌های استان اردبیل

طی ۲ سال اخیر اردبیل، توانسته به قطب گردشگری کشور تبدیل شده و با رشد قابل توجه سفر گردشگران خارجی و داخلی مواجه شود.

رشد ۹۶ درصدی بازدید از جاذبه‌های استان اردبیل

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان با بیان اینکه آمار تردد از پایانه مرزی در ۷ ماهه امسال۹۲۳ هزار و ۷۱۰ نفر و ورودی خارجی ۴۲۰ هزار و ۳۷۸ نفر که به نسبت ورودی خارجی مدت مشابه پارسال ۱۹ درصد رشد دارد.           

فلاحی بیان داشت: آمار کل تردد پارسال پایانه یک میلیون و ۴۵۰ هزار و ۱۳۴ نفر و ورودی خارجی کل سال گذشته ۶۵۷ هزار و ۹۴۵ نفر است.

او با اشاره به اینکه در استان ۳۳ هتل، ۹۰ هتل آپارتمان، ۶۸ مهمان پذیر، یک متل و ۶۵ بوم گردی داریم، ادامه داد: از ابتدای امسال تا پایان آذر ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در مراکز اقامتی اقامت داشتند که به نسبت مدت مشابه پارسال بیش از ۴۰ درصد رشد دارد.

فلاحی با بیان اینکه کل اقامت پارسال ۳  میلیون و ۳۰۰ هزار نفر است، تصریح کرد: ۱۰ آبدرمانی در سرعین، ۱۰ مورد در مشگین و یک مورد در کوثر داریم.به غیر از این چندین آبدرمانی سنتی مانند گاومیش گلی دایر است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان افزود: در8  ماهه امسال حدود ۶ میلیون مسافر به آبهای درمانی مراجعه داشتند.در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۱۰ درصد افزایش داریم ؛کل مراجعه پارسال به آبهای درمانی نیز ۶ میلیون نفر است.