جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ آبان ۱۳۹۹

رشد ۵۳ درصدی کمک‌های مردمی به مددجویان اردبیلی - خبر

 

 

رشد ۵۳ درصدی کمک‌های مردمی به مددجویان اردبیلی

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل از رشد 53 درصدی کمک‌های مردمی به مددجویان اردبیلی خبر داد.

رشد ۵۳ درصدی کمک‌های مردمی به مددجویان اردبیلی

حسین دشتی اظهار کرد: کمک‌های خیران به خانوار تحت حمایت این نهاد و سایر اقشار آسیب‌پذیر استان اردبیل در ۹ ماهه سالجاری نسبت به مدت مشابه خود در سال گذشته ۵۳ درصد افزایش داشته است.

وی خاطرنشان کرد: کمک‌های مردمی بر اساس سرفصل‌های حمایتی کمیته امداد در بین ۳۸ هزار خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل توزیع شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با اعلام اینکه براساس سیستم نیازسنجی تمامی کمک‌های نیکوکاران به دست مددجویان تحت حمایت رسیده است، بیان کرد: سیستم نیازسنجی، سبب تسهیل و تسریع در رسیدگی به امور خانوار تحت حمایت شده که بر این اساس می‌توانیم در سریع‌ترین زمان ممکن کمک‌های مردمی و خدمات حمایتی را در اختیار مددجویان قرار دهیم.

دشتی با اشاره به اینکه نیکوکاران اردبیلی بیش از ۳۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به صورت نقدی و غیرنقدی به خانوار تحت حمایت در ۹ ماهه سال‌جاری کمک کرده‌اند، تصریح کرد: افزایش کمک‌های مردمی نسبت به سال‌های گذشته بیانگر حسن اعتماد و ضرورت رسیدگی به فقرا و محرومان جامعه است که با وجود مشکلات اقتصادی بسیار، خیران هرگز اقشار آسیب‌پذیر را فراموش نمی‌کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل ادامه داد: هرچقدر کمک‌های مردمی افزایش یابد به همان میزان می‌توانیم پاسخگوی نیازهای اساسی خانوار تحت حمایت و افراد بی‌بضاعت باشیم و در این میان با مشارکت گسترده خیران و آحاد مختلف جامعه در طرح‌های حمایتی کمیته امداد استان اردبیل می‌توانیم شاهد ریشه‌کنی فقر و محرومیت از جامعه باشیم.

دشتی با اعلام اینکه حامیان طرح‌های «اکرام ایتام» و «محسنین» قریب به 7 میلیارد تومان در ۹ ماهه سالجاری به فرزندان معنوی خود کمک کرده‌اند، گفت: کمک‌های حامیان نسبت به مدت مشابه خود در سال گذشته رشد ۲۵ درصدی داشته است.

وی خاطرنشان کرد: خیران اردبیلی بیش از 3 میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان صدقه پرداخت کرده‌اند که ۲۵ درصد از صدقه برای کمک‌های موردی، ۱۸ درصد از صدقه برای تعامل با موسسات خیریه، ۱۵ درصد برای جهیزیه نوعروسان، ۱۵درصد برای درمان بیماران، ۱۵درصد برای تعمیر و بهسازی مسکن، ۱۰ درصد برای ارتقای سطح فرهنگی و برگزاری اردوهای زیارتی، دو درصد برای آموزش خانوار تحت حمایت کمیته امداد و افراد نیازمند استان اردبیل در نظر گرفته شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه خیران بیش از 2 میلیارد تومان در قالب «طرح کوثر» به جهیزیه نوعروسان تحت حمایت این استان کمک کرده‌اند، اظهار کرد: همچنان نیازمند یاری‌رسانی خیران در قالب «طرح کوثر» هستیم تا از این طریق نوعروسان بیشتری راهی خانه بخت شوند.

دشتی با اشاره به اینکه نیکوکاران اردبیلی برای خرید و ساخت مسکن مددجویان این استان یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان کمک کرده‌اند، بیان کرد: با توجه به سردسیر بودن استان اردبیل و نیاز خانوار تحت حمایت به سرپناهی مقاوم و مستحکم، از تمامی خیران خواستاریم که همچون سنوات گذشته یاریگر کمیته امداد در ساخت، خرید، مقاوم‌سازی و بهسازی منازل مددجویان باشند.

وی ادامه داد: خیران برای درمان بیماران تحت حمایت کمیته امداد در قالب «طرح شفا» بیش از ۵۰۰ میلیون تومان کمک کرده‌اند که کمک‌های نیکوکاران در قالب این طرح می‌تواند روند رسیدگی به امور بیماران را تسریع و تسهیل کند تا آنها علاوه بر تحمل درد و رنج بیماری با مشکلات دیگری مواجه نباشند.

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل افزود: هزینه‌های درمان بیماران خاص و صعب العلاج بسیار بالاست که از مردم خیر و نیکوکار استان اردبیل خواستاریم تا برای کمک به تأمین هزینه‌های درمانی بیماران نیازمند بیش از پیش یاریگر کمیته امداد باشند.