جهش تولید | جمعه، ۹ خرداد ۱۳۹۹

رشد علمی در دانشگاه محقق اردبیلی بیش از دو برابر میانگین کشوری است - خبر

 

 

رشد علمی در دانشگاه محقق اردبیلی بیش از دو برابر میانگین کشوری است

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه طبق آخرین برآوردها رشد علمی کشور به صورت میانگین در حدود 18 درصد است، گفت: این میزان از رشد علمی در دانشگاه محقق اردبیلی بیش از 50 درصد می‌باشد.

رشد علمی در دانشگاه محقق اردبیلی بیش از دو برابر میانگین کشوری است

عزیز حبیبی پیش از ظهر امروز در نشست هم‌اندیشی با نماینده وزیر علوم که در سالن جلسات دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد، اظهار کرد: علاوه بر رشد علمی ۵۰ درصدی دانشگاه محقق اردبیلی، افزایش بیش از صد درصدی همکاری‌های بین‌المللی با وجود تحریم‌ها و توسعه فناوری‌های علمی نیز در این مجموعه بزرگ پژوهشی و تحصیلی اتفاق افتاده است.

وی از افزایش سرعت پروژه‌های عمرانی و علاوه بر آن آغاز طرح‌های جدید نیز خبر داد و افزود: طی روزهای آتی پروژ‌ه‌های مختلفی در زیربنای ۱۳ هزار و ۵۰۰ متر مربع در دانشگاه محقق اردبیلی به بهره برداری خواهد رسید.

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی این دانشگاه را آبروی علمی استان دانست و افزود: حمایت نماینده‌های اردبیل در مجلس شورای اسلامی به افزایش اعتبارات دانشگاه محقق اردبیلی منجر شده تا این موضوع نویددهنده ایجاد تحولات بزرگ علمی و پژوهشی باشد.

وی یادآور شد: با حمایت و پیگیری‌های نمایندگان مردم در خانه ملت اعتبار دانشگاه محقق اردبیلی در بخش‌های مختلف به میزان پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان افزایش یافته تا در تکمیل پروژه‌های نیمه تمام و اجرای طرح‌های جدید موفق‌تر عمل شود.

به گزارش خبرگزاری فارس حبیبی با بیان اینکه توسعه متوازن تمامی دانشکده‌های دانشگاه محقق اردبیلی در دستور کار قرار گرفته است، ادامه داد: احداث دانشکده فناورانه شهرستان نمین و آغاز طرح مرکز ستاره‌شناسی از دیگر برنامه‌های در نظر گرفته شده این دانشگاه است.