سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

رشد اعتبارات سال ۹۸ راه‌های روستایی استان اردبیل - خبر

 

 

رشد اعتبارات سال ۹۸ راه‌های روستایی استان اردبیل

رئیس اداره نظارت بر ساخت راه‌های فرعی و روستایی راه و شهرسازی اردبیل گفت: اعتبارات سال ۹۸ راه‌های روستایی نسبت به اعتبارات سال ۹۷ روند رو به رشدی را نشان می‌دهد.

رشد اعتبارات سال ۹۸ راه‌های روستایی استان اردبیل

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان منصور نجف قلیزاده، رئیس اداره نظارت بر ساخت راه‌های فرعی و روستایی راه و شهرسازی اردبیل گفت: اعتبارات سال ۹۸ احداث و اجرای راه‌های روستایی استان اردبیل نسبت به اعتباراتی که در سال ۹۷ مصوب و تخصیص داده شده بود روند رو به رشدی را نشان می‌دهد.

وی بیان کرد: با پیگیری‌ها و تلاش مدیرکل راه و شهرسازی استان، در سال ۹۷ نیز اعتبارات راه‌های روستایی استان در پایان سال نسبت به ابلاغ اولیه افزایش بیش از دو برابری را نشان می‌دهد.

رئیس اداره نظارت بر ساخت راه‌های فرعی و روستایی راه و شهرسازی اردبیل به برنامه ریزی‌های صورت گرفته در بحث راه‌های روستایی اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به اینکه تامین قیر رایگان راه‌های روستایی آماده آسفالت از طریق وزارت راه و شهرسازی صورت می‌گیرد لذا در صورت افزایش اعتبارات استانی جهت بهسازی و احداث راه‌های روستایی، امکان بهره‌مندی از قیر رایگان نیز که بیش از ۵۰ درصد هزینه آسفالت را به خود اختصاص می‌دهد افزایش خواهد یافت لذا افزایش اعتبارات احداث راه‌های روستایی در کمیته برنامه‌ریزی شهرستان‌ها منجر به استفاده بیشتر از قیر رایگان و در نتیجه توسعه مضاعف راه‌های روستایی را به همراه خواهد داشت.

نجف قلیزاده ادامه داد: در سال ۹۸ اداره نظارت بر ساخت راه‌های روستایی بالغ بر ۱۸۰ کیلومتر راه روستایی در حال اجرا دارد که اکثراً به جهت عدم تخصیص مناسب و مطالبات پیمانکاران دارای پیشرفت مورد انتظار این اداره نمی‌باشند که در صورت تامین و تخصیص مناسب اعتبارات در سال جاری، اکثر این پروژه‌ها تکمیل و قابل بهره‌برداری خواهند بود.

وی با اشاره به مساعد شدن شرایط جوی برای اجرای آسفالت راه‌های روستایی، از تکمیل آسفالت راه‌های ۵ روستا خبر داده و اعلام کرد: تعدادی از راه‌های روستایی نیز جهت اجرای آسفالت در حال آماده سازی هستند که در صورت مساعدت مالی فرمانداران این تعداد به بیش از ۳۰ روستا افزایش خواهد یافت.

رئیس اداره نظارت بر ساخت راه‌های فرعی و روستایی راه و شهرسازی اردبیل از پروژه‌های گردشگری استان نیز به احداث راه محوری شال – ماجولان، اومستان – داش‌دیبی و راه ارتباطی پیست اسکی شماره ۲ آلوارس اشاره کرده و گفت: راه محوری شال – ماجولان – ماسوله که از پروژه‌های شاخص گردشگری می‌باشد و با حمایت مسئولین استانی تا پایان شهریورماه تکمیل و آماده بهره برداری در حوزه استان اردبیل خواهد بود.