جهش تولید | چهارشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۹

رشته پزشکی آبدرمانی در اردبیل ایجاد می شود - خبر

 

 

رشته پزشکی آبدرمانی در اردبیل ایجاد می شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل از ایجاد رشته پزشکی آبدرمانی در استان اردبیل خبر داد.

رشته پزشکی آبدرمانی در اردبیل ایجاد می شود
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، قدرت اخوان اکبری افزود: راه اندازی دانشکده طب سنتی اردبیل در دستور کار است و با نهایی شدن صدور مجوز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عملیات احداث این دانشکده آغاز می شود.
 
وی گفت: هدف از راه اندازی این دانشکده رونق توریسم درمانی و استفاده بهینه از منابع آبدرمانی استان و ایجاد رشته پزشکی آبدرمانی در اردبیل است.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل بیان کرد: در این راستا برای فعال سازی توریسم درمانی، طرح ایجاد دهکده سلامت و مجتمع آبدرمانی مدرن در سرعین با سرمایه گذاری بخش خصوصی از برنامه های دانشگاه علوم پزشکی اردبیل است.
 
اخوان اکبری درباره احداث دانشکده پیراپزشکی در اردبیل گفت: احداث این دانشکده مصوب و حتی در ردیف بودجه هم گنجانده شده است.
 
وی کمبود نیروی انسانی در دانشگاه علوم پزشکی را یادآور شد و گفت: برای جبران کمبود نیرو در این دانشگاه از زمان اجرای طرح تحول سلامت یک هزار و 70 نیروی جدید جذب شدند.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل ادامه داد: بیمارستان امام رضا در اردبیل با 108 تخت بستری و 500 میلیارد ریال اعتبار احداث شده و راه اندازی و افتتاح آن برای اوایل اسفند ماه برنامه ریزی شده است.
 
اخوان اکبری از کاهش 11.5 درصدی سزارین خبر داد و گفت: انجام رایگان زایمان طبیعی در بیمارستان های تابعه دانشگاه، انجام حدود 39 هزار و 742 زایمان طبیعی در سال جاری و کاهش 11.5 درصد سزارین در بیمارستان های تابعه دانشگاه از جمله خدمات ارائه شده در چارچوب طرح تحول نظام سلامت می باشد.