جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

رشته‌های منسوخ صنایع دستی در اردبیل احیا می‌شود - خبر

 

 

رشته‌های منسوخ صنایع دستی در اردبیل احیا می‌شود

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل از احیای رشته‌های منسوخ صنایع دستی در سطح استان اردبیل خبر داد.

رشته‌های منسوخ صنایع دستی در اردبیل احیا می‌شود

ناصر محمودی، معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل از احیای رشته‌های منسوخ صنایع دستی در سطح استان خبر داد و گفت: در سال‌های اخیر در این زمینه اقداماتی انجام شده است که تداوم اقدامات و برنامه‌ها در این بخش امسال با جدیت انجام می‌شود.

او با بیان اینکه براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده نخستین کارگاه آموزشی تخصصی سفال و سرامیک در ایام پساکرونا در اردبیل راه‌اندازی می‌شود افزود: این کارگاه در بخش‌های فرآوری و تولید گل سفالگری، سفال چرخی، سفال نقش برجسته، لعاب و نقاشی روی سفال تدارک دیده شده است تا زمینه برای بهره‌مندی علاقمندان به این رشته صنایع دستی فراهم شود.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل ظرفیت آموزش برای هر دوره را ۶۰ نفر برشمرد و بیان کرد: این کارگاه در مرکز آموزش شماره دو صنایع دستی شهرستان اردبیل (مدرسه جعفر اسلامی) در پساکرونا راه‌اندازی می‌شود.

محمودی ایجاد رونق در صنایع دستی را از برنامه‌های مهم سال ۹۹ عنوان کرد و گفت: از جمله رشته‌های صنایع دستی که از اهمیت بسزایی برخوردار بوده هنر سفالگری است که در راستای رونق این صنعت تلاش می‌کنیم تا امسال شاهد توسعه آموزش‌ها در این بخش باشیم.