جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

رشته‌های درآمدزای صنایع دستی در زندان خلخال ایجاد می‌شود - خبر

 

 

رشته‌های درآمدزای صنایع دستی در زندان خلخال ایجاد می‌شود

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان خلخال گفت: براساس توافقات انجام شده رشته‌های درآمدزای صنایع دستی در زندان خلخال ایجاد می‌شود.

رشته‌های درآمدزای صنایع دستی در زندان خلخال ایجاد می‌شود

علی درویشی، رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان خلخال در نشست با رئیس زندان خلخال گفت: در راستای اجرایی کردن تفاهم‌نامه فی مابین اداره زندان و میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان خلخال برای آموزش و ایجاد اشتغال زندانیان تعامل و همکاری لازم انجام می‌شود.

او افزود: براساس هدفگذاری‌های انجام شده فعالان بخش خصوصی برای زندانیانی که از مهارت لازم در رشته‌های مختلف صنایع دستی برخوردار هستند، ابزار و مواد اولیه به‌صورت دستمزدی در کارگاه‌های زندان در اختیار آن‌ها قرار می‌دهند تا به تولید صنایع دستی بپردازند.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان خلخال ادامه داد: زندانیانی هم که از مهارت لازم بر خوردار نیستند از آموزش‌های لازم توسط بخش خصوصی برخوردار و بعد از کسب مهارت لازم و صدور کارت صنعتگری و پروانه تولید انفرادی توسط میراث‌فرهنگی، به‌صورت دستمزدی توسط بخش خصوصی در امر تولید به کار گرفته خواهند شد.

درویشی بیان کرد: در کنار این اقدامات مقرر شد تا کارگاه‌های دو رشته درآمدزای صنایع‌دستی با مشارکت اداره زندان و بخش خصوصی در کارگاه‌های زندان خلخال ایجاد شود.