جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

رزمایش مقابله با کرونا در اردبیل اجرا می شود - خبر

 

 

رزمایش مقابله با کرونا در اردبیل اجرا می شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل از برگزاری رزمایش مقابله با کرونا و نظارت بر اجرای پروتکل های بهداشتی در اردبیل خبر داد.

رزمایش مقابله با کرونا در اردبیل اجرا می شود

بهروز ندایی در جلسه هماهنگی این رزمایش افزود: این مانور با هدف نظارت بر اجرای پروتکل های بهداشتی در اماکن عمومی، پاساژها و سطح شهر برگزار می شود.

وی گفت: با توجه به اینکه خطر کرونا همچنان رفع نشده است، مردم باید رعایت نکات بهداشتی، فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک را در برنامه دائمی خود بگنجانند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل تصریح کرد: مردم نباید احساس کنند که وضعیت عادی شده است و لازم است ذهنیت های غلطی که در بین مردم ایجاد شده، اطلاع رسانی و رفع شود.

وی با اشاره به احتمال رسیدن استان به وضعیت قرمز در خصوص کرونا، خواستار عزم همگانی اعم از رسانه ها، مردم و مسئولان برای فرهنگ سازی رعایت موازین بهداشتی شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان اردبیل نیز در این جلسه، ابزار مهم برای مقابله با این ویروس را در حال حاضر ماسک عنوان کرد و افزود: ماسک به عنوان ابزار محافظ از این ویروس باید همواره توسط افراد استفاده شود.

شهرام حبیب زاده تصریح کرد: با توجه به پیش بینی های قبلی احتمال قرمز شدن وضعیت استان در خصوص کرونا در هفته آینده بالا است.