سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

رزمایش «همت جهادی - کمک مومنانه» در جهاددانشگاهی اردبیل برگزار شد - خبر

 

 

رزمایش «همت جهادی - کمک مومنانه» در جهاددانشگاهی اردبیل برگزار شد

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان پارس آباد گفت: به جهت حفظ سلامت شهروندان، محلات و اماکن عمومی پرتردد و معابر شهری ضدعفونی و گندزدائی شد.

رزمایش «همت جهادی - کمک مومنانه» در جهاددانشگاهی اردبیل برگزار شد

حسین قربانی اظهار کرد: در راستای مقابله با ویروس کرونا و به جهت حفظ سلامت شهروندان، محلات و اماکن عمومی پرتردد و معابر شهری با ۵ دستگاه سمپاش ضدعفونی و گندزدائی شد.

وی افزود: عملیات گسترده ضدعفونی اماکن عمومی تا عادی شدن وضعیت و رفع نگرانی مردم استمرار و به صورت هدفمند اجرا خواهد شد.

رئیس بهداشت و درمان شهرستان پارس آباد هدف از گندزدایی را حذف عامل بیماری‌زا از روی سطوحی دانست که مردم در تماس با آن قرار می‌گیرند.

وی بیان کرد: در این عملیات محله‌های هدف و پرخطر از جمله ورودی پاساژها، ایستگاه‌های تاکسی، ورودی و محوطه مراکز بهداشتی و درمانی، محل‌های پرتردد گندزدایی شد.

قربانی اذعان کرد: تشدید نظارت بازرسی، توزیع پمفلت آموزشی پیشگیری از بیماری کرونا، آموزش موارد بهداشتی و پروتکل‌های بهداشتی، گام دوم طرح فاصله گذاری اجتماعی با اخذ تعهد جهت عمل به آموزش‌های ارائه شده و انجام کلیه اصول بهداشتی و مراجعه به شبکه بهداشت جهت دریافت کارت سلامت توسط کارشناس بهداشت حرفه‌ای در دستور کار بازرسان شبکه بهداشت و درمان است.

رئیس بهداشت و درمان پارس آباد گفت: در راستای اجرای مصوبه ستاد مبارزه با بیماری کرونا واحد کرونا در ادارات  شهرستان پارس آباد تشکیل شد.