جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

رتبه ۷ اردبیل در تعداد مراجعات به پزشکی قانونی/ تصادفات منجر به فوت کاهش یافت - خبر

 

 

رتبه ۷ اردبیل در تعداد مراجعات به پزشکی قانونی/ تصادفات منجر به فوت کاهش یافت

مدیر کل پزشکی قانونی استان اردبیل گفت: در سال ۹۸، تعداد مراجعات به ۳۳ هزار و ۶۰۳ مراجعه رسید اما با این حال استان اردبیل در این زمینه رتبه ۷ کشوری را دارد.

رتبه ۷ اردبیل در تعداد مراجعات به پزشکی قانونی/ تصادفات منجر به فوت کاهش یافت

حامد پورعزیزاظهار کرد: در سال ۹۷، تعداد ۳۴هزار و ۵۷۱ مراجعه بالینی به پزشکی قانونی داشتیم که در سال ۹۸، تعداد مراجعات به ۳۳هزار و ۶۰۳ مراجعه کاهش یافته اما با این حال استان اردبیل در این زمینه رتبه ۷ کشوری را دارد.

وی افزود: استان اردبیل به لحاظ تعداد، رتبه ۴ کشوری در مرگ به علت مسمومیت با سموم دارد که متاسفانه آمار مناسبی نیست.

مدیر کل پزشکی قانونی استان اردبیل بیان کرد: تعداد مسمومیت با گاز مونواکسید کربن در سال ۹۷، ۱۴ مورد و در سال ۹۸ ،۱۳ مورد بوده که خوشبختانه ۷./۱ درصد کاهش را نشان می‌دهد که در این مورد رتبه ۱۵ کشوری به لحاظ جمعیت را داریم.

وی ادامه داد: متاسفانه استان اردبیل در پرونده‌های نزاع رتبه اول کشور را دارد که در سال ۹۸ بیش از ۱۲ هزار معاینه برای نزاع صورت گرفته است که ۲.۴ درصد افزایش را نشان می‌دهد و لازم است فرهنگ‌سازی‌های لازم در این ارتباط صورت گیرد که ریش سفیدان خانواده و محله نقش مهمی در حل اختلافات دارند.

پورعزیز تصریح کرد: در سال ۹۷، تعداد ۸۶۷ پرونده کمیسیون تشکیل یافته که در سال ۹۸ این آمار به یک هزار و ۳۱۹ پرونده رسیده و با افزایش ۱۹ درصدی همراه شد که عمده دلیل آن، بالا بودن اعتراض مردم استان نسبت به سایر استان‌ها است.