سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

رتبه ششم اردبیل در تعداد تخت‌های اقامتی در کشور - خبر

 

 

رتبه ششم اردبیل در تعداد تخت‌های اقامتی در کشور

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: استان اردبیل رتبه ششم را در کشور در تعداد تخت‌های اقامتی برای مسافران و میهمانان دارد.

رتبه ششم اردبیل در تعداد تخت‌های اقامتی در کشور

کریم حاجی‌زاده عصر امروز در جلسه ستاد خدمات سفر در گرمی اظهار کرد:‌ ستاد خدمات سفر استان که در اکثر شهرستان‌ها و مرکز استان جلساتش را تشکیل داده، آماده است تا از 27 اسفند ماه در آستانه نوروز باستانی فعالیت‌های هماهنگی‌ خود را آغاز کند.

وی با بیان اینکه از 25 اسفند ماه با برگزاری یک مانور هماهنگی و آراستگی بیشتر بین دستگاه‌های مختلف طرح نوروزی ستاد خدمات سفر استان آغاز می‌شود، تصریح کرد: 460 هتل، هتل آپارتمان، میهمان‌پذیر و خانه مسافر برای میهمانان نوروزی در استان اردبیل تدارک دیده شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان با یادآوری اینکه از این تعداد 270 مرکز، هتل، هتل آپارتمان و مهیمان‌پذیر بوده و 190 واحد نیز خانه مسافر هستند، گفت: 22 دستگاه اجرایی هماهنگی‌های لازم را برای انجام سفرهای نوروزی انجام می‌دهند.

حاجی‌زاده افزود: از نظر تعداد واحدهای اقامتی استان اردبیل بعد از خراسان رضوی و مازندران جایگاه سوم را دارد اما از نظر تخت‌های اقامتی در کشور با 12 هزار تخت دایر شده رتبه ششم را در بین استان‌های کشور دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: تمام موزه‌ها، آب‌های گرم و معدنی استان،‌ تفرجگاه‌ها، اماکن تاریخی و دیدنی و مناطق نمونه گردشگری به همراه کمپ‌ها آماده استقبال از میهمانان نوروزی هستند که پیش‌بینی می‌کنیم بیش از هزاران گردشگر و مسافران داخلی و خارجی در تعطیلات پیش رو به این استان سفر کنند.

حاجی‌زاده اضافه کرد: ‌در کنار مراکز رسمی اقامتی، مدارس، خانه‌های معلم و همچنین مراکز اقامتی ادارات مختلف در این ایام آماده هستند تا برای میهمانان نوروزی ارائه خدمات کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل، شهرستان گرمی را نیز یکی از مناطق ورود گردشگر با تنوع خاص اقلیمی و شرایط آب و هوایی توصیف کرد و ادامه داد: وجود آثار باستانی، گردشگری روستایی و همچنین مجموعه‌های گردشگری گیلارلو از ظرفیت‌های خوبی است که شهرستان گرمی در پذیرایی از میهمانان و مسافران از آن برخوردار است که امیدواریم سفرهای ایمنی را برای هموطنانمان در استان شاهد باشیم.