جهش تولید | جمعه، ۱۴ آذر ۱۳۹۹

رتبه اول اردبیل در کاهش تلفات جاده‌ای - خبر

 

 

رتبه اول اردبیل در کاهش تلفات جاده‌ای

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های استان اردبیل از کسب رتبه اول استان اردبیل در سطح کشور در کاهش تلفات جاده‌ای خبر داد.

رتبه اول اردبیل در کاهش تلفات جاده‌ای

علی رحمتی امروز در گفت‌و گو با خبرنگار فارس در اردبیل با اشاره به ضرورت برقراری موارد ایمنی در حوزه حمل و نقل و تلاش برای کاهش تلفات جاده‌ای گفت: ما در سال گذشته موفق شدیم در بین استان‌های کشور رتبه اول را در کاهش تصادفات و تلفات جاده‌ای شاهد و ناظر باشیم.

وی با بیان اینکه برگزاری دوره‌های آموزشی موتورسواران و ایمنی رانندگان وانت‌بارها به همراه توزیع رایگان کلاه‌های ایمنی را به انجام رساندیم گفت: نسبت به ایمن‌سازی مدارس در حاشیه جاده‌ها نیز اقدامات خوبی انجام شده است.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های استان اردبیل از توزیع بیش از 800 دستگاه آتش‌خاموش کن در بین رانندگان و صاحبان خودروهای سبک و سنگین خبر داد و گفت: همه این برنامه‌های آموزشی مانورها و ارتقای توان رانندگان با هدف ایجاد ایمنی در سفرهای برون شهری انجام شده است.

رحمتی بیان کرد: ما در مجموع نسبت به مدت مشابه سال گذشته وضعیت خوبی را در کاهش تلفات جاده‌ای شاهد بودیم به طوری که 116 کشته سال 93 در سال 94 به کمتر از 92 نفر رسید.

وی در مورد نصب 14 دستگاه سرعت‌سنج و پلاک‌خوان در جاده‌های استان گفت: قرار است شرکت فنی در این زمینه طی امسال و سال آینده این دستگاه‌ها را در جاده‌های پرتردد استان نصب کند که بخش عمده‌ای از آین کار امسال به انجام می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری فارس، مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های استان اردبیل در پایان سخنان خود اظهار کرد: در کنار نصب دستگاه‌های سرعت‌سنج و همچنین دوربین‌های نظارتی نسبت به نصب سیستم توزین حرکت برای جلوگیری از اضافه توناژ خودروهای سنگین نیز در محور اردبیل - آستارا اقدام کردیم و این فعالیت همچنان ادامه پیدا می‌کند.