جهش تولید | جمعه، ۳ بهمن ۱۳۹۹

راه ۵۲۰ روستای استان اردبیل از برف بازگشایی شد - خبر

 

 

راه ۵۲۰ روستای استان اردبیل از برف بازگشایی شد

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل از بازگشایی راه ۵۲۰ روستای این استان که بر اثر بارش برف پنجشنبه گذشته مسدود شده بود، خبر داد و گفت: عملیات برفروبی و بازگشایی راه ۱۲ روستای سخت‌گذر در شهرستان‌های خلخال و کوثر درحال انجام است.

راه ۵۲۰ روستای استان اردبیل از برف بازگشایی شد

کلیم‌الله وثوقی افزود: هم‌اکنون در جاده‌های اردبیل _ سرچم، اردبیل _ آستارا، اردبیل _ سراب، اردبیل _ مشگین‌شهر، رضی _ گرمی و خلخال _ اسالم برف در حال بارش بوده و در جاده‌های شمال استان نیز باران می‌بارد.

وی بیان کرد: با وجود بارش برف و باران با تلاش راهداران تمامی جاده‌های استان باز بوده و تردد در آنها جریان دارد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل از شهروندان استان و مسافران خواست با توجه به شرایط اقلیمی و آب و هوایی استان قبل از سفر با سامانه ۱۴۱ مرکز مدیریت اطلاعات راه‌ها و حمل ونقل جاده‌ای استان اردبیل تماس گرفته و از آخرین وضعیت جاده‌ها مطلع شوند.

او گفت: در طرح زمستانی امسال ۴۲۰ نفر نیروی راهداری در قالب ۸۰ اکیپ در گردنه‌ها، جاده‌ها و راهدارخانه‌های استان مستقر شده و در حال خدمات‌رسانی به شهروندان هستند.

وثوقی افزود: اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل برای خدمات‌رسانی به رانندگان و مسافران در ایام زمستان ۲۳۰ دستگاه ماشین‌آلات سبک و سنگین را در محورهای مواصلاتی مستقر کرده و از ۱۳۳ سامانه هوشمند نظارت و کنترل راه‌ها نیز استفاده می‌کند.