جهش تولید | یک‌شنبه، ۵ بهمن ۱۳۹۹

راه خلخال - ماسوله در حوزه استان اردبیل آسفالت شد - خبر

 

 

راه خلخال - ماسوله در حوزه استان اردبیل آسفالت شد

معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: عملیات اجرایی آسفالت پروژه راه خلخال به شهر گردشگری ماسوله در حوزه استحفاظی این استان پایان یافت.

راه خلخال - ماسوله در حوزه استان اردبیل آسفالت شد

علی یوسف‌زاده افزود: با پایان عملیات آسفالت راه خلخال - ماسوله در حوزه استحفاظی استان اردبیل این راه جهت ایمن‌سازی، خط‌کشی و بهره‌برداری تحویل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای این استان شد.

وی اظهارداشت: برغم همه مشکلات از جمله ادامه کار پروژه بدون دریافت هرگونه  اعتبار در سال جاری و همچنین بدهی معوقه قبلی ۵۰ میلیارد ریالی به پیمانکار، مجری پروژه  موفق به اتمام آن در حوزه اردبیل شد.

او با بیان اینکه آسفالت این مسیر گردشگری از جمله خواسته‌های مردم خلخال بویژه اهالی بخش شاهرود این شهرستان بود،گفت: برای اجرای این پروژه بالغ بر ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

یوسف‌زاده گفت: در حال حاضر از مسیر ۸۵ کیلومتری راه ارتباطی خلخال، شال، ماجولان به ماسوله در استان گیلان کل مسیر در حوزه استان اردبیل و از مجموع مسیر ۳۵ کیلومتری روستای شال از توابع بخش شاهرود این شهرستان به ماسوله در حوزه استحفاظی استان اردبیل همه مسیر آسفالت شده است.

معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه وشهرسازی استان اردبیل اظهارداشت: با توجه به وجود ۱۵ کیلومتر از مجموع مسیر خلخال - ماسوله در حوزه استان گیلان، انتظار از مسوولان راه و شهرسازی استان همسایه جدیت بیشتر در تکمیل عملیات راه‌سازی حوزه گیلان است.

یوسف‌زاده افزود: با بهره‌برداری از این راه توریستی راه برای ورود گردشگران داخلی و خارجی از سمت ماسوله به  استان اردبیل هموار شده و این امر  رونق اقتصادی مردم منطقه و صنعت گردشگری را به همراه خواهد داشت.