جهش تولید | جمعه، ۳ بهمن ۱۳۹۹

راه آهن اردبیل- میانه تا پایان دولت فعلی به بهره برداری می‌رسد - خبر

 

 

راه آهن اردبیل- میانه تا پایان دولت فعلی به بهره برداری می‌رسد

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: عملیات اجرایی راه آهن اردبیل- میانه شتاب گرفته و تا پایان دولت به بهره برداری می‌رسد.

راه آهن اردبیل- میانه تا پایان دولت فعلی به بهره برداری می‌رسد

داود شایقی، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: اتمام و تکمیل بموقع این پروژه در اولویت دولت است و سعی می‌شود در موعد مقرر به بهره‌برداری برسد.

او افزود: دولت اعتبار لازم  برای این پروژه اختصاص داده و بقیه اعتبارات مورد نیاز هم از طریق فاینانس بانک ملی قابل تامین است.

شایقی گفت:‌ در سه سال اخیر  ۱۰هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال از طریق منابع بانک و هشت هزار  میلیارد ریال  نیز از طریق منابع ملی اختصاص یافته است.

او با اشاره به اعتبار اختصاص یافته به راه‌های اصلی استان اردبیل افزود: اعتبارات خوبی برای راه‌های اصلی این استان اختصاص داده شده بطوریکه برای چهار خطه شدن راه‌ها ردیف اعتباری ویژه ای اختصاص یافته است.

شایقی گفت: برای چهار خطه شدن مسیر اردبیل – سرچم یک هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته که در صورت تحقق شاهد تسریع پروژه در این مسیر خواهیم بود.

او ادامه داد: از محل سفر رئیس جمهوری، معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه هم بیش از ۱۲هزار  میلیارد ریال اعتبار برای  توسعه راه‌ها تخصیص می یابد .

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل تدوین سند توسعه استان را یادآور شد و گفت: تا پایان برنامه ششم توسعه، سند توسعه و اشتغال ۶۰۰ روستای استان اردبیل تدوین می‌شود.