جهش تولید | جمعه، ۳ بهمن ۱۳۹۹

راه اندازی 7 رشته جدید در دانشگاه محقق اردبیلی - خبر

 

 

راه اندازی 7 رشته جدید در دانشگاه محقق اردبیلی

از سال تحصیلی آینده ، هفت رشته دانشگاهی جدید، به تعداد رشته های دانشگاه محقق اردبیلی افزوده می شود.

راه اندازی 7 رشته جدید در دانشگاه محقق اردبیلی

به گزارش خبرگزاری صداوسیما  رئیس دانشگاه محقق اردبیلی با اعلام این خبر افزود: در مقطع تحصیلی دکتری دو رشته مدیریتبازرگانی با گرایش بازرگانی و مکانیزاسیون کشاورزی ، در مقطع کارشناسی ارشد سه رشته علوم و مهندسی صنایع غذایی ، بازیافت و پسماند و مهندسی علوم باغبانی و در مقطع کارشناسی دو رشته ماشین های صنایع غذایی در واحد مغان و علوم و صنایع غذایی در واحد مشگین شهر راه اندازی می شوند.
دکتر عزیز حبیبی از تلاش برای راه اندازی سه پژوهشکده در دانشگاه محقق اردبیلی خبر داد و گفت: مرکز تحقیقات سلامت گستر، مرکز مدیریت انرژی و پژوهشکده مدیریت آب در دانشگاه محقق اردبیلی آغاز به کار خواهند کرد.
وی با بیان اینکه تعداد هسته های فناوری فعال در دانشگاه محقق اردبیل به 75 هسته رسیده است ادامه داد: اولین استخر دانشگاهی استان با زیرینای دو هزار متر مربع در حال احداث در دانشگاه  محقق اردبیلی است.
حبیبی همچنین از تلاش این دانشگاه برای راه اندازی چند مجله علمی و تخصصی و همچنین تکمیل برزگترین خوابگاه دانشجویی استان خبر داد و گفت: با هدف ورود عالمانه به مسایل اجتماعی ، معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه محقق اردبیلی را احیاء و فعال کرده ایم.