جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

راه اندازی ۹۲ خانه هلال و داوطلب در روستا‌های استان اردبیل - خبر

 

 

راه اندازی ۹۲ خانه هلال و داوطلب در روستا‌های استان اردبیل

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل از راه اندازی ۹۲ خانه هلال و داوطلب در روستا‌های استان اردبیل خبر داد.

راه اندازی ۹۲ خانه هلال و داوطلب در روستا‌های استان اردبیل

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان رامین معبودی، مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل در دیدار با فرماندار خلخال با اشاره به اینکه تاکنون ۹۲ خانه هلال و داوطلب در روستا‌های استان راه اندازی شده است، گفت: ۳۶ خانه هلال و ۵۶ خانه داوطلبان در مناطق روستایی استان اردبیل راه اندازی کرده ایم تا با استفاده از آن‌ها برای مردم مناطق مختلف استان دوره‌های آموزشی برگزار کنیم.

او افزود: جمعیت هلال احمر استان اردبیل برای برگزاری دوره‌های آموزشی به اقشار مختلف مردم و کارکنان نهاد‌های دولتی و عمومی آماده است، زیرا بر این باور هستیم که آموزش می‌تواند در زمینه خودامدادی و کاهش خسارات در زمان بحران مثمر ثمر واقع شود.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل با اشاره به اینکه آموزش می‌تواند مهمترین تاثیر را در کاهش صدمات و آسیب‌ها داشته باشد، اضافه کرد: هر نهاد و هر منطقه‌ای نیاز به آموزش داشته باشد، جمعیت هلال احمر برای برگزاری دوره‌های آموزشی در آن جا اعلام آمادگی می‌کند.

فریدون بابایی، فرماندار خلخال نیز از خدمات جمعیت هلال احمر شهرستان خلخال تقدیر کرد و ادامه داد: عملکرد جمعیت هلال احمر شهرستان خلخال به خصوص در زمینه امدادرسانی به حوادث جاده‌ای و آموزش به اقشار مختلف مردم قابل تقدیر است.

او با بیان اینکه طرح‌های آبخیزداری در سطح وسیعی از مناطق مسیل اجرا می‌شود، تصریح کرد: با لایروبی رودخانه‌ها و آزادسازی مسیر دره‌های طبیعی و مسیل عبور جریان‌های طبیعی آب از وقوع حوادث سیل در زمان بارندگی‌های شدید جلوگیری خواهد شد.