جهش تولید | سه‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۹

راه اندازی ۶ خط تولید در واحد دانش بنیان تولید ماسک در اردبیل - خبر

 

 

راه اندازی ۶ خط تولید در واحد دانش بنیان تولید ماسک در اردبیل

استاندار اردبیل از راه اندازی ۶ خط تولید در واحد دانش بنیان تولید ماسک N۹۵ در اردبیل خبر داد.

راه اندازی ۶ خط تولید در واحد دانش بنیان تولید ماسک در اردبیل

اکبر بهنام جو، استاندار اردبیل در جریان بازدید از چهار واحد تولیدی استان در شهرک صنعتی ناحیه دو اردبیل گفت: فعال شدن، جلوگیری از تعطیلی و یا افزایش خط تولید واحد‌ها گامی مهم در راستای اشتغالزایی و تحقق جهش تولید است.

او افزود: این واحد دانش بنیان که نیاز اولیه بیمارستان‌های داخل استان را تامین می‌کند، وارد جهش تولید شده و در حال حاضر در حال راه اندازی شش خط تولید دیگر است.

استاندار اردبیل ادامه داد: یکی از این شش خط تولید‌ها برای استان تولید خواهد داشت و روزانه ۷۰ الی ۸۰ هزار ماسک بهداشتی و با صرفه اقتصادی برای استان تولید خواهد کرد.

بهنام جو بیان کرد: خط تولید‌های دیگر نیز سفارش‌های خارج استان اردبیل را تولید می‌کنند.

او با بیان اینکه سرمایه گذاری برای راه اندازی خط تولید ماسک در این واحد ۵ میلیارد تومان می‌باشد، تصریح کرد: سرمایه گذاری کلی و اولیه برای راه اندازی و کسب دانش فنی حدود ۱۶ میلیارد تومان بوده است.

استاندار اردبیل همچنین در جریان بازدید از روند اجرای سوله و ساختمان‌های واحد داروسازی امید فارمد پارسیان گفت: با راه اندازی این واحد در سالجاری استان اردبیل به عنوان یکی از پنج استان‌های فعال در زمینه داروسازی مطرح خواهد شد.

بهنام جو ادامه داد: این واحد ۳۰ میلیون شربت و قطره، ۴۰ میلیون قرص و ۳۰ میلیون کپسول در ماه تولید خواهد کرد.

او در ادامه با حضور در محل واحد تولیدی دستمال کاغذی و واحد تولید فشرده ضایعات پلاستیکی نسبت به حل مشکل تامین سرمایه در گردش برای این واحد‌ها قول مساعد داد.