جهش تولید | چهارشنبه، ۷ خرداد ۱۳۹۹

راه اندازی کارخانه تهیه و تولید فرآورده‌های گیاهان دارویی در اردبیل - خبر

 

 

راه اندازی کارخانه تهیه و تولید فرآورده‌های گیاهان دارویی در اردبیل

کارخانه‌ای با رویکرد تهیه و تولید فرآورده‌های گیاهان دارویی در اردبیل راه‌اندازی می شود.

راه اندازی کارخانه تهیه و تولید فرآورده‌های گیاهان دارویی در اردبیل

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، مهران اوچی اردبیلی رئیس جهاد دانشگاهی واحد استان اردبیل صبح امروز در نشست با جهادگران جهاد دانشگاهی در اردبیل اظهار داشت: از جهادگران انتظار می‌رود با روحیه جهادی، همدلی و هدفگذاری مناسب به دنبال ارتقاء سطح فعالیت‌ها و ظرفیت‌های این نهاد انقلابی باشند.

وی فعالیت در حوزه فرهنگی را یکی از رسالت‌های مهم جهاددانشگاهی دانست و تصریح کرد: در بحث فرهنگی بایستی هدفگذاری و برنامه‌ریزی لازم برای توسعه فعالیت‌های حوزه علوم قرآنی انجام گیرد.

اوچی با اشاره به پژوهش محور شدن حوزه سلامت جهاددانشگاهی استان اردبیل بیان کرد: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در حوزه پژوهش و فناوری به دنبال ایجاد درمانگاه عمومی در یکی از بخش‌های محروم اردبیل هستیم تا علاوه بر برطرف کردن نیاز جامعه، منبع درآمد پایداری برای واحد باشد.

رئیس جهاد دانشگاهی واحد استان اردبیل فعالیت جهاددانشگاهی در حوزه گیاهان دارویی را بسیار ارزشمند دانست و فزود: رویدادهای «دیدار در کارخانه» و «دیدار در مزرعه» که امسال در مرکز رشد فناوری فرآورده‌های گیاهان دارویی واحد انجام گرفته جزو رویدادهای نو کشور در حوزه کارآفرینی معرفی شده است که بنیانگذار آن جهاددانشگاهی واحد استان اردبیل است و سایر استان‌ها نیز در حال الگوبرداری و اجرای چنین اردوهایی کاربردی و مهارتی هستند.

اوچی اردبیلی تصریح کرد: در تلاش هستیم با همکاری پژوهشگران مستقر در مرکز رشد، کارخانه‌ای با رویکرد تهیه و تولید فرآورده‌های گیاهان دارویی راه‌اندازی کنیم تا از ظرفیت‌های استان در این زمینه نهایت استفاده را ببریم.