جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

راه اندازی موسسه خیریه خیرات اموات استان - خبر

 

 

راه اندازی موسسه خیریه خیرات اموات استان

موسسه خیریه خیرات اموات استان به همت نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل و جمعی از معتمدین و خیرین استان راه اندازی شد.

راه اندازی موسسه خیریه خیرات اموات استان

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، آیت الله عاملی در مراسم راه اندازی این موسسه که در دفتر امام جمعه اردبیل و با حضور اعضای هیات امنای این موسسه برگزار شد ، گفت : راه اندازی موسسات خیریه قدم مهمی در اعتلای فرهنگ، اقتصاد و مذهب مردم جامعه محسوب می شود .

نماینده ولی فقیه در استان افزود : تجمیع و جهت دهی و هدفمند کردن وجوهات نقدی اموات و اهدایی مردم در خصوص احسانات مجلس ختم و سوگواری از طریق موسسات خیریه و مراجع ذیصلاح بر اساس نوع فعالیت تخصصی و قانونی هر یک از آن ها از مهمترین اهداف این موسسه است.
امام جمعه اردبیل تحویل کامل وجوه نقدی یا اموال دریافتی از خیرین به هر یک از موسسات خیریه و اشخاص حقیقی و حقوقی بر اساس نیت و درخواست اهداء کننده و تخصیص وجوه نقدی و یا اموال اهدایی خیرینی نیت آن اعلام نشده بر اساس اولویت بندی و مصوبه هیات مدیره موسسه به موسسات خیریه قتانونی را از دیگر اهداف تشکیل این موسسه عنوان کرد و گفت: پیگیری وجوه نقدی و اموال تحویلی به موسسات خیریه و اشخاص حقیقی و حقوقی برای اطمینان از مصرف آنها بر اساس موازین شرعی و قانونی در موارد معین از سوی اهداء کنندگان از دیگر اهداف این موسسه است.
در ادامه این مراسم بر اساس انجام انتخابات آقایان میرزا رحیم حیدری، علی محمدیان، عادل قدیمی، شیخ جمال تعدیلی، لطیف نوشیار ، دادود علی اکبری و بیوک جامعی به عنوان هیات مدیره و آقایان حسین گل محمدی و سید حاج جباری به عنوان بازرسان این موسسه خیریه انتخاب شدند.