جهش تولید | جمعه، ۳ بهمن ۱۳۹۹

راه اندازی فروشگاه‌های مجازی برای عرضه صنایع دستی اردبیل - خبر

 

 

راه اندازی فروشگاه‌های مجازی برای عرضه صنایع دستی اردبیل

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی استان اردبیل گفت: سامانه‌های الکترونیکی و فروشگاه‌های مجازی برای عرضه صنایع دستی استان راه‌اندازی شده است.

راه اندازی فروشگاه‌های مجازی برای عرضه صنایع دستی اردبیل

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان ملکه گلمغانی‌زاده، معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی استان اردبیل در حاشیه اختتامیه دوره آموزشی بافته‌های داری در روستای گلشن شهرستان نمین گفت: فعالین صنایع‌دستی می‌توانند با عضویت در فروشگاه و سامانه مجازی نسبت به بازاریابی محصولات خود اقدام و از این طریق کسب درآمد کنند.

او حمایت از شاغلین صنایع دستی را از اهداف مهم سازمانی میراث فرهنگی استان اردبیل عنوان کرد و افزود: در حوزه آموزش‌های عمومی، این اداره کل، آموزش شاغلین صنایع دستی برای ارتقاء کیفیت، جنس و نحوه بافت برنامه‌ریزی کرده است که سال گذشته و ۵ ماهه اول سالجاری توسط جهاددانشگاهی اردبیل، مناسب و به بهترین شکل ممکن برگزار شد و با توجه به عملکرد خوب این نهاد، در ادامه برگزاری این دوره‌ها نیز با جهاددانشگاهی همکاری خواهیم کرد.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل با بیان اینکه دوره آموزشی بافته‌های داری از سال گذشته در سه شهرستان نمین، گرمی (مغان) و پارس‌آباد برگزار شد، ادامه داد: در این دوره ۱۸۶ نفر شرکت کرده بودند و در روستا‌های گلشن و جید نمین ۶۰ نفر از این دوره‌ها بهره‌مند شدند.

گلمغانی‌زاده با اشاره به اینکه با ارتقاء کیفیت بافت شاغلین گلیم‌باف منطقه می‌توان این حوزه را توسعه بخشید، گفت: جهت ارتقای کیفیت محصولات با توجه به سلیقه بازار، دوره‌های عمومی اولیه صنایع دستی در قالب دوره‌های مقدماتی، تکمیلی و به‌آموزی و دوره‌های بازآموزی و توانمندسازی برای شاغلین صنایع دستی در شهرستان‌ها برگزار می‌شود.

او با اشاره به اینکه تلاش می‌کنیم تا ضمن حل مشکل بیمه، اعتبار لازم را برای اعطای تسهیلات بانکی به فعالین صنایع دستی تامین کنیم، یادآور شد: در حال حاضر افراد می‌توانند از بیمه روستایی استفاده و از مزایای آن بهره‌مند شوند.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی استان اردبیل همچنین از ادامه برگزاری دوره‌های صنایع دستی در شهرستان‌های استان در سالجاری خبر داد.