سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

راه اندازی خانه‌های هلال راهبرد اصلی جمعیت هلال احمر استان اردبیل است - خبر

 

 

راه اندازی خانه‌های هلال راهبرد اصلی جمعیت هلال احمر استان اردبیل است

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل گفت: راه اندازی خانه‌های هلال و گسترش آموزش، راهبرد اصلی جمعیت هلال احمر استان اردبیل در سال جاری است.

راه اندازی خانه‌های هلال راهبرد اصلی جمعیت هلال احمر استان اردبیل است

رامین معبودی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل امروز در جلسه شورای اداری جمعیت هلال احمر استان اردبیل با بیان این مطلب گفت: خانه‌های هلال یکی از ظرفیت‌های اساسی جمعیت هلال احمر می‌باشد که باید برای استفاده بهینه از این ظرفیت بسترسازی شود، زیرا می‌توان با آموزش در خانه‌های هلال، مردم مناطق مختلف شهری و روستایی را برای خود امدادی و ارائه خدمات بشردوستانه در زمان حوادث آماده کرده و از آن‌ها کمک گرفت.

معبودی با اشاره به اینکه یکی از سیاست‌های کلان جمعیت هلال احمر کشور راه اندازی خانه‌های هلال است، تصریح کرد: ضرورت دارد در این زمینه بیش از پیش فعال بوده و اهتمام ویژه‌ای داشته باشیم.

او با اشاره به اینکه فعال سازی خانه‌های هلال در کاهش خطر پذیری حوادث نقش اساسی دارند، افزود: ۳۸ خانه هلال فعال در سطح استان اردبیل وجود دارد و حتما باید روسای شعب و معاونان بیشتر در این زمینه تمرکز و فعالیت کنند تا تعداد آن‌ها را روز به روز افزایش دهیم.

معبودی با بیان اینکه دبیرخانه و مسئول هماهنگی خانه‌های هلال در جمعیت هلال احمر کشور راه اندازی و مشخص شده است، اظهار کرد: دبیرخانه خانه‌های هلال استان اردبیل در حوزه داوطلبان نیز فعال شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل با بیان اینکه ضرورت ایجاد خانه‌های هلال دو چندان است، گفت: روسای شعب با فرمانداران، بخشداران و دهیاران حوزه‌های خود جلسات متعدد برگزار کنند تا بتوانیم در روستا‌ها و شهرها، خانه‌های هلال را راه اندازی کنیم.