رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۸

راه ارتباطی ۵۵ روستا در شهرستان خلخال مسدود است - خبر

 

 

راه ارتباطی ۵۵ روستا در شهرستان خلخال مسدود است

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: راه ارتباطی ۵۵ روستا در شهرستان خلخال مسدود است.

راه ارتباطی ۵۵ روستا در شهرستان خلخال مسدود است

علی رحمتی، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: از مجموع ۱۴۲ راه روستایی مسدود شده تعدادی بازگشایی شده و در حال حاضر راه ارتباطی ۵۵ روستا مسدود است که تلاش راهداران برای بازگشایی آن‌ها ادامه دارد.

او افزود: امکانات و ماشین‌آلات برف‌روبی برای بازگشایی راه‌های روستایی و معابر شهری مسدود شده از برف خلخال در راه این شهرستان هستند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل افزود: اقدام لازم برای بارگیری و حمل ماشین‌آلات کمکی از جمله لودر و گریدر صورت گرفته و هم‌اکنون تعدادی از این ماشین آلات به سمت خلخال در حال حرکت هستند.

رحمتی گفت: پس از رسیدن نیرو‌ها و ماشین‌آلات کمکی، آن‌ها در بازگشایی معابر شهری به شهرداری خلخال و همچنین بازگشایی راه‌های مسدود روستایی به اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای این شهرستان کمک خواهند کرد.

او با بیان اینکه پس از قطع بارش برف از عصر روز گذشته راهداران خلخال با بکارگیری حداکثر توان کاری و ماشین‌آلات برف‌روبی در اختیار خود موفق به بازگشایی تعداد زیادی از راه‌های ارتباطی روستایی شده‌اند، افزود: به علت بروز کولاک بسیاری از راه‌های بازگشایی شده دوباره مسدود شده و تداوم این وضعیت کار را برای راهداران سخت کرده است.

فریدون بابایی، فرماندار خلخال نیز در این جلسه با اشاره به بارش سنگین و بی‌سابقه برف در این شهرستان گفت: امکانات برف‌روبی شهرداری این شهر برای بازگشایی معابر مسدود شده از برف و همچنین ماشین‌آلات برف‌روبی راهداری و حمل و نقل جاده‌ای برای بازگشایی محور‌های مسدود روستایی جوابگو نیست و انتظار ما از مرکز استان کمک به تسریع در بازگشایی مسیر‌های مسدود شده با ارسال امکانات کمکی است.