جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ فروردین ۱۳۹۹

راه ارتباطی ۲۰۳ روستای استان اردبیل مسدود است - خبر

 

 

راه ارتباطی ۲۰۳ روستای استان اردبیل مسدود است

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: بارش برف و کولاک راه ارتباطی ۲۰۳ روستای این استان را مسدود کرده و راهداران برای بازگشایی آن‌ها تلاش می‌کنند.

راه ارتباطی ۲۰۳ روستای استان اردبیل مسدود است

علی رحمتی، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: در پی بارش دیشب برف راه ارتباطی ۳۸۶ روستا در استان مسدود شده بود که با تلاش راهداران تاکنون راه ارتباطی ۱۸۳ روستا بازگشایی شده و رفت و آمد در آنها در جریان است.

او با بیان اینکه هم‌اکنون راه ارتباطی ۲۰۳ روستا در استان مسدود است، افزود: از این تعداد ۸۵ روستا در شهرستان خلخال، ۶۰ روستا در شهرستان کوثر، ۱۸ روستا در اردبیل، ۱۲ روستا در نیر، ۱۲ روستا در سرعین، ۱۰ روستا در شهرستان گرمی، پنج روستا در شهرستان نمین و یک روستا در شهرستان مشگین‌شهر واقع شده است.

رحمتی بیان‌کرد: با وجود بارش برف و کولاک راهداران تلاش می‌کنند تا راه‌ ارتباطی این روستاهای مسدود شده را در کمترین زمان ممکن بازگشایی کنند و به احتمال زیاد از فردا راه‌های ارتباطی تمامی روستاهای استان باز خواهد شد.

او همچنین با اشاره به نامساعد بودن شرایط جوی از شهروندان استان خواست تا از سفرهای غیرضروری خودداری و در صورت ضرورت با رعایت سرعت مطمئنه خودروهای خود را به تجهیزات ایمنی و زمستانی از جمله زنجیرچرخ مجهز کنند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: ۲۸۶ دستگاه ماشین‌آلات راهداری استان با ۴۳۵ نیرو در قالب ۱۱۰ گروه در آماده‌باش کامل بوده و در ۱۳ راهدارخانه سیار و ثابت استان برای خدمات‌رسانی در مواقع نیاز مستقر هستند.

او افزود: همچنین ۲۰ هزار تن شن و نمک خریداری شده و در انبارها و راهدارخانه‌ها استان برای استفاده در مواقع ضروری ذخیره‌سازی شده است.

رحمتی از مردم خواست قبل از سفر با سامانه ۱۴۱ و یا با شماره تلفن ۳۳۷۴۵۹۰۲ مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل تماس گرفته و از آخرین وضعیت راه‌ها مطلع شوند.