رونق تولید ملی | جمعه، ۴ بهمن ۱۳۹۸

راه‌‌اندازی شهرک‌ دامپروری در گرمی دنبال می‌شود - خبر

 

 

راه‌‌اندازی شهرک‌ دامپروری در گرمی دنبال می‌شود

راه‌‌اندازی شهرک‌ دامپروری در گرمی دنبال می‌شود

راه‌‌اندازی شهرک‌ دامپروری در گرمی دنبال می‌شود

شهرستان گرمی از مناطق مستعد کشاورزی در بخش‌های توسعه باغ و دامپروری است که حرکت‌های خوبی در این زمینه انجام شده و بهتر از این می‌توان از توانمندی شهرستان گرمی به ویژه آب، خاک و هوای مناسب در توسعه این زمینه‌ها استفاده کرد.

وی افزود: یکی از برنامه‌های اصلی ما تبدیل اراضی دیم به آبی از طریق تسریع در عملیات سدهای در حال اجرای شهرستان و همینطور تقویت زیر‌ساخت‌های صنایع تبدیلی در شهرستان گرمی است.

فرماندار شهرستان گرمی یادآور شد: با توجه به تولید بالای محصولات کشاورزی و باغی در این شهرستان ایجاد صنایع تبدیلی در این شهرستان می‌تواند گامی برای اشتغالزایی و افزایش درآمد اقتصادی مردم باشد.

رحیمی‌زاد تصریح کرد:‌ با توجه به ضعف سرمایه‌گذار مجتمع گردشگری گیلارلو از زمان حضورم در شهرستان گرمی چندین جلسه با ادارات مختلف در زمینه تسهیل امور این سرمایه‌گذار برگزار کردیم و در نهایت قرار شد تا یک زمان مشخص نسبت به آغاز عملیات این مجتمع و بهره‌برداری آن انجام شود.

وی گفت: البته سرمایه‌گذار علاقه و رغبتی به ادامه کار ندارد که نسبت به استرداد کل مجموعه و تحویل به یک سرمایه‌گذار توانا اقداماتی را انجام می‌دهیم.

فرماندار شهرستان گرمی از سرمایه‌گذاران توانمند در این شهرستان در جهت سرمایه‌گذاری بیشتر استقبال کرد و یادآور شد: ما به این سرمایه‌گذاران قول می‌دهیم که در حد توان برای شتاب‌بخشی به پروژه‌هایشان در شهرستان تلاش جدی انجام دهیم.

رحیمی‌زاد تصریح کرد: ‌شهرستان گرمی از جمله مناطقی است که با وجود ظرفیت‌های بالقوه از شتاب کافی برای توسعه‌یافتگی برخوردار نیست.

وی گفت: اقتصاد پایدار وقتی ممکن خواهد بود که ورود نقدینگی بیش از خروجی آن باشد و در این حالت است که محصولات تولیدی توسط سرمایه‌گذاری‌های انجام شده از آن منطقه خارج می‌شود.

فرماندار شهرستان گرمی افزود: همچنین شناسایی استعدادهای منطقه که می‌تواند برای رهایی از رکود اقتصادی موثر شود، قطعا مورد بررسی و برنامه‌ریزی قرار می‌گیرد.

رحیمی‌زاد گفت:‌با توجه به دو اصل یاد شده بنده از زمان حضورم در گرمی برای جذب سرمایه‌گذار در طرح‌هایی که با ظرفیت منطقه همخوانی دارد برنامه‌ریزی کردم و از سویی ظرفیت‌های بالای منطقه در بخش کشاورزی شرایط را برای سرمایه‌گذاری مهیا کردم.

به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، وی یادآور شد: با دو سرمایه‌گذار برای ایجاد شهرک دامپروری در گرمی رایزنی‌هایی انجام شده و امیدواریم هر چه سریع‌تر شاهد ایجاد شهرک دامپروری در گرمی باشیم.