سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

راه‌سازی و برق‌رسانی پروژه پایاب سد خداآفرین در اولویت قرار گیرد - خبر

 

 

راه‌سازی و برق‌رسانی پروژه پایاب سد خداآفرین در اولویت قرار گیرد

استاندار اردبیل گفت: راه‌سازی و برق‌رسانی پروژه پایاب سد خداآفرین به دلیل ایجاد صنایع تبدیلی باید در اولویت کاری قرار داده شود.

راه‌سازی و برق‌رسانی پروژه پایاب سد خداآفرین در اولویت قرار گیرد
اکبر بهنام‌جو در جریان بازدید از پروژه پایاب سدخداآفرین که به همراه فرماندار و جمعی از مسؤولان استانی و شهرستانی صورت گرفت، اظهار کرد: برای مهار آب‌های مرزی و رونق اقتصادی منطقه، اجرای پایاب سد خداآفرین با برداشت 1 میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی در حال انجام است.
 
وی با بیان اینکه رسانه‌ها باید نقش اساسی در این پروژه بزرگ داشته باشند، افزود: رسانه‌ها می‌توانند با پوشش این حرکت بزرگ روحیه نشاط و امید را به مردم انتقال دهند.
استاندار اردبیل ضمن تأکید بر پیگیری اجرای این طرح تا مرحله نهایی، تصریح کرد: یک ماه دیگر از نزدیک در جریان پیشرفت پروژه قرار خواهیم گرفت.
بهنام‌جو از مسؤولان اجرای این پروژه خواست راه سازی و برق رسانی را نیز در اولویت کاری خود قرار دهند، چرا که برای ایجاد صنایع تبدیلی در آینده از ضروریات خواهد بود.
وی بحث شیلات و استفاده از   ظرفیت آب‌های منطقه برای توسعه اشتغال را امری مهم دانست و تأکید کرد: یک سری از اراضی به عنوان الگو و پیشرو باید ایجاد شود تا در توانمندی‌ اقتصادی و تجاری در منطقه گام‌های مؤثری برداشته شود.
 
در این بازدید، فرماندار پارس‌آباد نیز ضمن تقدیر از عوامل اجرایی پروژه اظهار امیدواری کرد هر چه زودتر با پایان این پروژه شاهد توسعه، رشد و شکوفایی اقتصادی در منطقه باشیم.
 
وی افزود: از هم اکنون باید برای زیر ساخت‌ها و حمل و نقل صنایع تبدیلی و تکمیلی  به فکر باشیم چرا که با پایان پروژه، تولیدات نیز افزایش خواهد یافت.
 
صمدی ادامه داد: نظام بهره‌برداری یک سری مسائل و مشکلاتی دارد که باید به طور جدی به فکر این موضوع باشیم و با حضور مستمر و میدانی مسائل و شرایط اجتماعی هر منطقه لحاظ شود.
 
به گزارش خبرگزاری فارس، استاندار در این بازدید از نزدیک با عشایر این منطقه دیدار و در جریان مشکلاتشان قرار گرفت و بر پیگیری و حل مشکلات آنان قول مساعد داد.