سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

راه‌اندازی 50 شرکت دانش‌بنیان در سال اقتصاد مقاومتی در اردبیل - خبر

 

 

راه‌اندازی 50 شرکت دانش‌بنیان در سال اقتصاد مقاومتی در اردبیل

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: در سال‌جاری تصمیم داریم تا 50 شرکت دانش‌بنیان را در تقویت اقتصاد مقاومتی در استان اردبیل تأسیس و راه‌اندازی کنیم.

راه‌اندازی 50 شرکت دانش‌بنیان در سال اقتصاد مقاومتی در اردبیل

داوود شایقی اظهار کرد:‌ این حضور قطعاً آثار و برکاتی را به همراه دارد چرا که در مدت سه روز حضور این نمایندگان سعی شد تا از بخش‌های مختلف طرح‌ها و پروژه‌ها بازدید شده و کاستی‌ها و ضعف‌ها برای رفع جدی در برنامه ششم مورد توجه قرار گیرد.

وی با یادآوری اینکه بعد از استقرار دولت یازدهم و حضور استاندار اردبیل ما چشم‌اندازی را تعریف کردیم تا بتوانیم در یک افق میان مدت و بلند مدت به جایگاه ممتاز در توانمندی‌های اقتصادی و توسعه‌ای دست پیدا کنیم، تصریح کرد: اصلی‌ترین رویکرد در این زمینه بها دادن به امر جذب سرمایه‌گذاری و توسعه ظرفیت‌ها و توان بالا در راه‌اندازی واحدهای تولیدی و صنعتی بزرگ بود که در این مسیر باید زیرساخت مورد نظر که همان راه‌ها و محورهای مواصلاتی بود به شکل واقعی تحقق پیدا کرده و بستر راه‌اندازی آن فراهم آید.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گفت: ما در قالب این سند مأموریت پیدا کردیم تا در بخش صنعت با اولویت صنایع دانش‌بنیان، در بخش کشاورزی با اولویت صنایع تبدیلی و تکمیلی و همچنین بخش گردشگری و تجارت را رونق دهیم.

شایقی افزود: در این زمینه توجه جدی به صنایع دانش‌بنیان با تأسیس و راه‌اندازی پارک علم و فناوری مورد توجه قرار گرفت به طوریکه امسال 50 شرکت دانش‌بنیان در تحقق برنامه‌های اقتصاد مقاومتی در دستور کار قرار گرفته است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: ما در بخش‌های مختلف توسعه‌ای بیش از 100 پروژه‌ را تعریف کردیم که عمدتاً پروژه‌های زیرساختی برای توسعه استان اردبیل است که در این بین مناطق نمونه گردشگری باید تحولی جدی‌تر پیدا کنند.

شایقی پیشنهاد کرد تا در برنامه ششم توسعه یک ردیف خاص اعتباری برای توسعه زیرساخت‌ها در مناطق نمونه گردشگری آن هم با کسب درآمد مکفی از این محل تعریف شود تا سه درصد اعتبارات بخش گردشگری صرف تأمین زیرساخت‌ها در این حوزه شود.

به گزارش خبرگزاری فارس، وی به پیشرفت 35 درصدی راه‌ آهن اردبیل در مدت بیش از یک دهه گذشته اشاره کرد و ادامه داد: برای تکمیل راه آهن و اتصال آن به شمال استان اردبیل و همچنین دو بانده کردن بسیاری از مسیرها و محورهای مواصلاتی نیاز به تأمین اعتبار داریم.