سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

راه‌اندازی 50 شرکت دانش‌بنیان در اردبیل - خبر

 

 

راه‌اندازی 50 شرکت دانش‌بنیان در اردبیل

معاون پارک علم و فناوری استان اردبیل از راه‌اندازی 50 شرکت دانش‌بنیان جدید در استان اردبیل و در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی خبر داد.

راه‌اندازی 50 شرکت دانش‌بنیان در اردبیل

محسن دیندار عصر امروز در نشست با جمعی از فعالان شرکت‌های دانش‌بنیان در اردبیل اظهار کرد: با توجه به منویات مقام معظم رهبری در تحقق اقتصاد مقاومتی و با توجه به اینکه در عرصه عمل این خواسته و مطالبه در سایه شکل‌گیری شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور اتفاق می‌افتد، عزم راسخ و تلاش جدی داریم تا با تقویت و راه‌اندازی شرکت‌های جدید دانش‌بنیان تولیدات داخلی را تقویت کنیم.

وی تصریح کرد: در استان اردبیل این اقدامات با همکاری و هماهنگی پارک علم و فناوری و رغبت و علاقمندی جوانان جویای کار و مراکز علمی، دانشگاهی آغاز شده که امیدواریم این هدف‌گذاری کمکی به افزایش ثروت در جامعه از طریق توسعه دانش‌محوری باشد.

معاون پارک علم و فناوری استان افزایش قدرت رقابت و ارتقا مشارکت تخصصی را در بهره‌گیری از توانمندی‌های علمی یادآور شد و گفت: در یک سالی که پارک علم و فناوری استان اردبیل راه‌اندازی شده بیش از 15 شرکت دانش‌بنیان فعالیت خود را آغاز کردند و امسال نیز تلاش جدی را انجام می‌دهیم تا 50 شرکت جدید به این مجموعه اضافه شود.

دیندار، جریان دانش و فناوری را یک جریان مبارک در مسیر ایجاد نوآوری‌ها و خلاقیت‌های جدید با نگاه کارآفرینی و اشتغال توصیف کرد و افزود: حرکت‌های خوبی که در یک سال اخیر انجام دادیم هم در بخش تجاری‌سازی دانش به ایده‌های خلاقانه کسب و کار و هم ارائه تسهیلات اعتباری، مالی و خدمات حقوقی حرکت‌های مطلوبی انجام شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس، معاون پارک علم و فناوری استان اردبیل یکی از مؤلفه‌های تحقق اقتصاد مقاومتی را در صحنه اقدام و عمل توجه به بازاریابی و صادرات محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان توصیف کرد و ادامه داد: در این زمینه برنامه‌ریزی‌ها و هدف‌گذاری‌های درست انجام شده است.