سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۱ فروردین ۱۴۰۰

راه‌اندازی پیست دوم اسکی در منطقه گردشگری آلوارس اردبیل - خبر

 

 

راه‌اندازی پیست دوم اسکی در منطقه گردشگری آلوارس اردبیل

استاندار اردبیل در بازدید از مسیر تردد پیست اسکی آلوارس با اشاره به اهمیت زمستان بیدار در توسعه گردشگری استان از حل مشکلات تردد این مسیر خبر داد

راه‌اندازی پیست دوم اسکی در منطقه گردشگری آلوارس اردبیل

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، اکبر بهنام جو در بازدید از مسیر تردد پیست اسکی آلوارس با اشاره به اهمیت زمستان بیدار در توسعه گردشگری استان از حل مشکلات تردد این مسیر خبر داد و افزود: دومین پیست اسکی استان قابلیت نگهداری برف تا پایان بهار را دارد و از این حیث در کشور بی نظیر است.

وی در ادامه از عشایر زحمت کش منطقه نیز خواست به جهت توسعه اشتغال و سرمایه گذاری آنها با فعالیت این مجموعه همکاری های لازم را داشته باشند .استاندار اردبیل در ادامه از روستای آلوارس بازدید کرد و از میراث فرهنگی استان خواست هر چه سریعتر نسبت به تدوین طرح جامع گردشگری شهرستان سرعین اقدام نموده و برای فرهنگ سازی بیشتر آموزش های لازم را انجام دهند .

بهنامجو همچنین در ادامه از مسیر آب واتا از مسیر گور گور دیدن کرد و در جلسه ای که با مدیریت واتا داشت ضمن اعلام اینکه این کارخانه به عنوان بزرگترین و مهمترین مرکز تولیدی ابهای معدنی در ایران است گفت در جهت ادامه روند اقتصادی این شرکت هر گونه کمکی را انجام خواهد داد تا هر چه بهتر در راستای ادامه روند فعالیت خویش حرکت نماید.بازدید از مسیر کمربندی شهر سرعین و اهمیت اجرای مسیرهای تردد در شهر سرعین را تاکید کرد و مسیر سلامت را مهمترین نقطه طرح های گردشگری در سرعین عنوان نمود .

استاندار اردبیل از مدیریت آبهای استان نیز خواست تا برای پسماندهای آبهای گرم نیز برنامه ریزی داشته باشند و این را فرصتی برای استفاده و بهره برداری مجدد این آبها عنوان کرد.

بهنامجو در پایان از روند کاوش روستای باستانی گنرق بازدید کرد و گفت :روستای باستانی گنرق فرصتی مجدد برای معرفی بهتر شهرستان سرعین در دنیاست که در این راستا هر گونه کمک و همکاری های لازم را از طرف دولت و میراث فرهنگی انجام خواهیم داد .

وی تاکید کرد که با کاوش های انجام گرفته این امید می رود که در آینده این منطقه تاریخی ثبت جهانی شده و حراست از این میراث گرانبها می تواند آینده گردشگری شهرستان سر عین را در مسیر رشد و تعالی قرار دهد .

بهنامجو همچنین با تاکید مجدد بر اینکه همراهی مردم سرعت بیشتری به توسعه شهرستان خواهد داد افزود سرعین با صاحب شدن به این اثر باستانی مرکز حضور گردشگران خارجی خواهد بود که این خود باعث ترقی و توسعه بیشتر نگین گردشگری شمالغرب کشور خواهد بود.