جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

راه‌اندازی واحدهای تولیدی راکد استان اردبیل در اولویت است - خبر

 

 

راه‌اندازی واحدهای تولیدی راکد استان اردبیل در اولویت است

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: واحدهای تولیدی و صنعتی راکد با ارائه تسهیلات کم‌بهره در اولویت راه‌اندازی است.

راه‌اندازی واحدهای تولیدی راکد استان اردبیل در اولویت است

رامین صادقی افزود:یکی از اهداف جلسات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان، راه‌اندازی طرح‌های جدید و در کنار آن احیا و راه‌اندازی واحدهای تولیدی راکد و رفع مشکلات و موانع موجود بر سر راه آنها می‌باشد و برای محقق شدن آن نیازمند همکاری بیشتر دستگاه‌های اجرایی استان است.

وی اضافه‌کرد: رفع موانع تولید، حفظ و ایجاد اشتغال جدید و پایدار تضمین‌کننده توسعه اقتصادی استان است و با توجه به اولویت‌گذاری دولت درباره جهش تولید و ایجاد اشتغال، سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان با تعامل و همکاری دستگاه‌های اجرایی استان مشکلات و موانع قانونی موجود را بررسی و در صدد مرتفع کردن آن می‌باشد.

صادقی بیان‌کرد: در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید به مشکلات ۱۰ واحد تولیدی در ارتباط با بدهی معوق بانکی، بخشودگی جرایم ، تمدید تسهیلات، تخفیف بدهی و سرمایه در گردش رسیدگی و تصمیم لازم در جهت حل مشکلات واحدها اتخاذ گردید.

وی فعال سازی واحدهای تولیدی و صنعتی راکد قابل احیا را ضروری دانست و گفت: واحدهای تولیدی راکد قابل احیا پس از بررسی‌های کارشناسی به بانک‌های عامل معرفی می‌شوند.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل درباره متقاضیان تسهیلات بند الف تبصره ۱۸ و اعتبارات رونق تولید افزود: هشت طرح با مجموع اعتبارات ۳۸۵ میلیارد ریال از این تسهیلات بهره‌مند می‌شوند.