جهش تولید | پنج‌شنبه، ۲۱ فروردین ۱۳۹۹

راه‌اندازی مرکز خدمات شبانه‌روزی برای سالمندان - خبر

 

 

راه‌اندازی مرکز خدمات شبانه‌روزی برای سالمندان

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل گفت: بنیاد فرزانگان تمام تلاش خود را به کار گرفته تا در تکریم سالمندان و سالخوردگان خدمات مناسبی را به این قشر با تجربه ارائه کند.

راه‌اندازی مرکز خدمات شبانه‌روزی برای سالمندان

بهزاد ستاری عصر امروز در گرامیداشت روز تکریم سالمندان در اردبیل اظهار کرد: علاوه بر فعالیت چهار مرکز شبانه‌روزی نگهداری از سالمندان وافراد پیر ما امسال بر اساس سیاست سازمان بهزیستی سعی کردیم تا اولین مرکز روزانه خدمات‌رسانی به سالمندان را راه‌اندازی کنیم.

وی با بیان اینکه این خدمات در بخش‌های مختلف و با اولویت خدمات بهداشتی و درمانی انجام می‌شود، افزود: در استان اردبیل سعی داریم تا با توجه به تعهدات معنوی و مذهبی که کمتر خانواده‌ای سالمندان خود را در مراکز نگهداری قرار می‌دهند به جامعه سالمندان با توجه به سن و سال خودشان خدمات مطلوب‌تری ارائه کنیم.

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل گفت: بنیاد فرزانگان تمام تلاش خود را به کار گرفته تا در تکریم سالمندان و سالخوردگان خدمات مناسبی را به این قشر باتجربه ارائه کند.

ستاری بیان کرد: عمده خدمات معطوف به مراکز نگهداری و ارائه خدمات درمانی به جامعه سالمندان بوده اما در کنار آن با راه‌اندازی بنیاد فرزانگان سعی بر این است تا نسبت به نشاط اجتماعی آنها نیز اقدامات خوبی انجام شود.

وی افزود: همین بنیاد در چند ماه اخیر موفق شده است ورزش صبحگاهی را برای جامعه سالمندان در پارک ساحلی راه‌اندازی کند و در کنار آن با تدارک اردوهای تفریحی، توریستی و زیارتی سعی می‌کند به بخشی از نیازمندی‌های اجتماعی سالمندان پاسخ دهد.

به گزارش خبرگزاری فارس، مدیرکل بهزیستی استان اردبیل با بیان اینکه سالمندان نیازمند تکریم و احترام گذاشتن هستند و بر اساس توصیه دین اسلام باید سالمندان مورد توجه جدی قرار گیرند، اظهار کرد: مهمترین خواسته و مطالبه سالمندان ارزش قائل شدن به آنها به عنوان یک نیاز معنوی است و همواره باید در مسیری حرکت کنیم تا سالمندان بتوانند عزت و کرامت واقعی را درک کنند.