سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

راه‌اندازی مرکز تخصصی کنترل و کاهش طلاق در شهرستان‌های اردبیل - خبر

 

 

راه‌اندازی مرکز تخصصی کنترل و کاهش طلاق در شهرستان‌های اردبیل

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل گفت: برنامه‌ داریم تا بنیاد فرزانگان و مرکز کنترل و کاهش طلاق را به صورت تخصصی در شهرستان‌های استان اردبیل اجرایی کنیم.

راه‌اندازی مرکز تخصصی کنترل و کاهش طلاق در شهرستان‌های اردبیل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، بهزاد ستاری گفت: براساس هدفگذاری‌های انجام شده امسال سه طرح غربالگری، شنوایی، بینایی و ژنتیکی در استان اردبیل اجرا می‌شود و توجه به مناطق روستایی و عشایری در این طرح از محورهای اساسی است.
 
وی از اجرای طرح غربالگری اضطراب کودکان 5 و 6 ساله برای نخستین بار در استان خبر داد و افزود: این طرح برای اجرا در برخی از شهرستان‌های استان تدارک دیده شده است و تلاش و جدیت بر این است تا بتوانیم با شناسایی اضطراب در کودکان زمینه‌ساز رفع مشکلات آنها در این حوزه باشیم.
 
مدیرکل بهزیستی استان اردبیل کاهش آسیب‌های اجتماعی را از برنامه‌ها مهم بهزیستی دانست و بیان کرد: در این زمینه گام‌های اساسی در استان برداشته شده به طوری که در حال حاضر استان اردبیل یکی از مناطق کم‌شیوع‌ و جزو دو استان آخر کشور در حوزه اعتیاد به مواد مخدر است.
 
ستاری اعتیاد را عامل بسیاری از آسیب‌های اجتماعی دانست و تصریح کرد: افزایش پایگاه‌های سلامت اجتماعی در شهرستان‌های استان از اقدامات مهم بهزیستی در راستای کنترل و کاهش آسیب‌های اعتیاد بوده تا این پدیده شوم در شهرستان‌های رصد شده و اقدامات پیشگیرانه در این حوزه به کار گرفته شود.