جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

راه‌اندازی صندوق پژوهش و فناوری اردبیل با ۱۶۵ میلیارد تومان سرمایه - خبر

 

 

راه‌اندازی صندوق پژوهش و فناوری اردبیل با ۱۶۵ میلیارد تومان سرمایه

رئیس پارک علم و فناوری اردبیل گفت: با راه‌اندازی صندوق پژوهش و فناوری بیش از ۱۶۵ میلیارد تومان منابع ملی و استانی در اختیار فناوران و کارآفرینان قرار می‌گیرد.

راه‌اندازی صندوق پژوهش و فناوری اردبیل با ۱۶۵ میلیارد تومان سرمایه

حبیب‌ ابراهیم‌پور اظهار کرد: در حال حاضر ۳۵۰ واحد فناور در استان اردبیل وجود دارد که ۹۰ درصد آنها به مرحله تولید و تجاری‌سازی رسیده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: ۱۴ شرکتی که محصولات خود را به مرحله تجاری‌سازی رسانده‌اند به بیش از ۴۱ شرکت ارتقا یافته و تیم‌ها و هسته‌های فناور استان نیز با یک جهش ۲.۵ برابری روبرو بوده‌اند.

رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل تعداد شرکت‌های تجاری‌سازی شده را در مجموع ۹۰ مورد اعلام کرد و گفت: ما با کمبود فضا برای استقرار این شرکت‌ها در پارک روبرو هستیم که از همین روی ضرورت دارد این مجموعه‌های تولیدی در سال جهش تولید مورد حمایت جدی قرار گیرند.

۲۹ شرکت دانش بنیان در پارک مستقر هستند
ابراهیم‌پور ادامه داد: با حمایتی که پارک از واحدهای پیش‌رشد و یا هسته‌ها انجام می‌دهد، سعی بر حمایت از جوانان خلاق و نوآوری است که زمینه تحول و تحرک جدی را در سطح استان به وجود آوردند.

وی تصریح کرد: ۲۹ شرکت دانش بنیان در پارک فعالیت می‌کنند که این شرکت‌های دانش بنیان با نگاه تحول‌آفرین در یک سال اخیر اقدامات شاخصی را انجام داده‌اند که با راه‌اندازی کارگزاری جذب اعتبار ۱۵۰ میلیارد تومانی برای این واحدها انجام شده است.