سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۸ خرداد ۱۴۰۰

راه‌اندازی شهرک مشترک ایران و جمهوری آذربایجان رونق اقتصادی را به‌دنبال دارد - خبر

 

 

راه‌اندازی شهرک مشترک ایران و جمهوری آذربایجان رونق اقتصادی را به‌دنبال دارد

استاندار اردبیل گفت: با راه‌اندازی شهرک مشترک ایران و کشور جمهوری آذربایجان در منطقه مغان و شمال استان اردبیل می‌توانیم در راستای رونق اقتصادی و توسعه سطح استان اردبیل گام‌های بیشتری برداریم.

راه‌اندازی شهرک مشترک ایران و جمهوری آذربایجان رونق اقتصادی را به‌دنبال دارد
 اکبر بهنامجو در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی اظهار داشت: با توجه به موقعیت‌های منطقه مغان شهرک مشترک ایران و جمهوری آذربایجان در شمال استان اردبیل در منطقه مغان احداث می‌شود.
 
وی با بیان اینکه راه‌اندازی شهرک مشترک ایران و جمهوری آذربایجان رونق اقتصادی را به‌دنبال دارد افزود: با راه‌اندازی شهرک مشترک ایران و کشور جمهوری آذربایجان در منطقه مغان و شمال استان اردبیل می‌توانیم در راستای رونق اقتصادی و توسعه سطح استان اردبیل گام‌های بیشتری برداریم.
 
بهنامجو با اشاره به مشارکت و همکاری بخش خصوص در شهرک مشترک ایران و کشور جمهوری آذربایجان تصریح کرد: شهرک صنعتی مشترک و اتصال ریلی به کشور جمهوری آذربایجان بار مالی چندانی برای دولت ندارد و انجام عملیات اجرایی این پروژه‌ها از سوی بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران انجام می‌شود.
 
استاندار اردبیل احداث بارانداز ریلی را دارای توجیه اقتصادی دانست و بیان کرد: با توجه به انعقاد تفاهم‌نامه راه‌اندازی خط ریلی براساس موافقت راه‌آهن جمهوری اسلامی مرکز لجستیک بار و بارانداز ریلی در شهرستان پارس‌آباد مغان احداث می‌شود و دارای توجیه اقتصادی است.
 
به گزارش خبرگزاری تسنیم، وی با تاکید بر همکاری‌های مشترک کشور جمهوری آذربایجان و ایران اظهار کرد: اقدامات نهایی در مورد همکاری‌های مشترک کشور جمهوری آذربایجان و ایران  برای راه‌اندازی پروژه‌های اقتصادی و تفاهم‌نامه بین‌المللی در آینده‌ای نزدیک با سفر مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران به جمهوری آذربایجان انجام می‌شود.