جهش تولید | جمعه، ۳ بهمن ۱۳۹۹

راه‌اندازی سامانه توزیع لاستیک در کشور/فعالیت استارت‌آپ‌‌ها در سازمان راهداری - خبر

 

 

راه‌اندازی سامانه توزیع لاستیک در کشور/فعالیت استارت‌آپ‌‌ها در سازمان راهداری

مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان راهداری وحمل‌ونقل جاده‌ای کشور گفت: برای رفع نیازهای رانندگان و تسهیل ارائه خدمات به آنها از این پس تمام فرآیند توزیع لاستیک از طریق سامانه انجام می‌شود.

راه‌اندازی سامانه توزیع لاستیک در کشور/فعالیت استارت‌آپ‌‌ها در سازمان راهداری

حسین متولی پیش از ظهر امروز در بازدید از ساختمان در حال احداث راهدارخانه مرکزی اردبیل از راه‌اندازی سامانه توزیع لاستیک در همه استان‌های کشور خبر داد اظهار کرد: با توجه به درخواست‌ها و نیازهای رانندگان و تسهیل ارائه خدمات به آنها از این پس تمام فرآیند توزیع از طریق سامانه انجام خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه بحث تمرکز سامانه‌های نوبت‌دهی در پایانه‌ها جزء پروژه‌های ملی است، گفت: این سامانه در استان‌های اردبیل، همدان و مازندران درحال راه‌اندازی است.

مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای کشور با اشاره به لزوم ایجاد امکانات و زیرساخت‌های استودیوی خبری مرکز مدیریت راه‌های اردبیل بیان کرد: ایجاد بازارگاه‌ها و استارت‌آپ‌ها جهت افزایش بهره‌وری ناوگان، حذف دلال‌ها و در دست بودن آمار صاحبان کالا و بار از ماموریت‌های مهم سازمان راهداری است.

وی ادامه داد: بازارگاه‌ها به‌عنوان یک واسطه الکترونیکی بین صاحبان کالا و شرکت‌ها نیمی از مشکلات رانندگان را تسهیل می‌کنند و علاقمندان نیز می‌توانند با ارائه مدارک مجوزهای لازم را اخذ کرده و در حال حاضر 15 استارت‌آپ در سازمان راهداری فعال است.

ساخت راهدارخانه مرکزی در اردبیل

علی رحمتی، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل نیز با بیان اینکه ساختمان راهدارخانه مرکزی در ۸ هزار متر مربع زیربنا و عرصه ۴ هکتاری درحال احداث است تصریح کرد: این پروژه 65درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تلاش می‌کنیم بهار سال 99 به بهره‌برداری برسد.

وی گفت: ساختمان راهدارخانه مرکزی اردبیل با اعتبار ۲۰ میلیارد تومانی در حال احداث است که از این میزان ۱۳ میلیارد تومان مربوط به احداث ساختمان و محوطه و ۷ میلیارد تومان مربوط به تاسیسات است.