جهش تولید | جمعه، ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

راه‌اندازی بخش پیوند اعضای بدن در استان اردبیل - خبر

 

 

راه‌اندازی بخش پیوند اعضای بدن در استان اردبیل

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل از راه‌اندازی بخش پیوند اعضا در این استان در پی راه‌اندازی بخش پیوند کلیه طی ماه‌های آینده خبر داد.

راه‌اندازی بخش پیوند اعضای بدن در استان اردبیل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، قدرت اخوان اکبری عصر امروز در دومین اجلاس کشورهای عضو اکو در اردبیل اظهار داشت: با راه‌اندازی بخش پیوند کلیه در بیمارستان امام خمینی‌(ره) اردبیل، این استان آماده راه‌اندازی بخش پیوند اعضا با هدف توسعه خدمات درمانی و سلامت است.
 
وی با بیان اینکه هم اینک 12 بیمارستان دولتی در این استان دایر است، گفت: 6 مرکز جراحی تخصصی سرپایی در اردبیل دایر شده و در حوزه بین‌الملل تفاهم‌نامه‌های همکاری با کشورهای دیگر منعقد شده است.
 
‌رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان به توسعه خدمات گردشگری سلامت طی سال‌های اخیر اشاره و تصریح کرد: تجهیزات پیشرفته درمانی در این استان دایر شده که می‌توان به راه‌اندازی مرکز تحقیقات سرطانی و طب سنتی اشاره کرد.
 
اخوان اکبری با اشاره به اینکه اردبیل قابلیت کم‌نظیری در حوزه گردشگری سلامت دارد، افزود: ظرفیت‌هایی همچون گیاهان دارویی، آب‌های گرم معدنی، آب و هوا و ورزش‌های زمستانی در این استان قابل توجه است.
 
وی به ضرورت راه‌اندازی دهکده‌های سلامت و مجتمع‌های مدرن آبدرمانی گفت: به منظور اعزام پزشکان به استانبول جهت آموزش آبدرمانی تمهیدات لازم اندیشیده شده و به زودی این پزشکان بعد از طی دوره آموزشی در مجتمع ها مستقر می شوند.
 
اخوان اکبری تصریح کرد: گردشگری سلامت فرصت‌های توسعه اقتصادی را فراهم ساخته و موجب افزایش اشتغال می‌شود. و به دلیل ثمرات متعدد ضروری است توسعه یابد.