جهش تولید | جمعه، ۳ بهمن ۱۳۹۹

راه‌اندازی بخش قرنطینه کتب در کتابخانه‌های اردبیل - خبر

 

 

راه‌اندازی بخش قرنطینه کتب در کتابخانه‌های اردبیل

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل گفت: در مسیر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، بخش قرنطینه کتب در کتابخانه‌ها راه اندازی شده است.

راه‌اندازی بخش قرنطینه کتب در کتابخانه‌های اردبیل

پروانه رضاقلیزاده افزود: کلیه کتب ورودی به کتابخانه از جمله کتب بازگشتی از امانت توسط اعضا، کتب خریداری شده از ستاد مرکزی نهاد و کتب اهدایی از عموم مردم، برای مدت معینی با قید تاریخ ورود، در بخش قرنطینه جهت رفع خطر احتمالی انتقال ویروس کرونا قرار میگیرند و پس از گذشت زمان مذکور، به فرآیند ورود گذشته برمیگردند.
وی اضافه کرد: با توجه به محدودیت‌های به وجود آمده و اپیدمی ویروس کرونا، برگزاری برنامه‌های کتابخوانی و فرهنگی به صورت کاملا مجازی برگزار میشود.
رضاقلیزاده اظهار کرد: با عنایت به وضعیت کشور و اپیدمی ویروس کرونا از اسفند ماه سال 1398 و به جهت جلوگیری از شیوع آن، به تشخیص ستاد پیشگیری ویروس کرونا، فعالیت‌ های فیزیکی کتابخانه‌های عمومی کشور متوقف شده و فعالیتهای جایگزین در بستر فضای مجازی دنبال شد.
وی با بیان اینکه از دیگر برنامه‌های فرهنگی در سه ماهه اول سالجاری که با وضعیت فعلی به صورت الکترونیکی و در بستر فضای مجازی برگزار شد می ‌توان به سلسله برنامهها و پویش‌های کتابخوانی با مخاطب کتابداران و اعضا اشاره کرد، افزود: مهمترین این برنامه‌ها دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با قالب‌ های مختلف مسابقات چهارگزینهای، داستانک نویسی، مسابقات آنلاین، روزنامه دیواری، مسابقه نقاشی، تهیه فایل چند رسانه‌ای معرفی کتاب و... می‌باشد.