سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

راهیان نور عرصه روایت رشادت‌های رزمندگان اسلام است - خبر

 

 

راهیان نور عرصه روایت رشادت‌های رزمندگان اسلام است

فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه پاسداران گفت: راهیان نور عرصه روایت و بیان رشادت‌ها و مظلومیت‌های جوانان و رزمندگان اسلام است.

راهیان نور عرصه روایت رشادت‌های رزمندگان اسلام است
سردار یعقوب سلیمانی ظهرامروز در آیین اختتامیه دومین جشنواره ره آورد سرزمین نور با محوریت سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی در اردبیل اظهار داشت: راهیان نور عرصه روایت و بیان رشادت‌ها و مظلومیت‌های جوانان و رزمندگان اسلام و دفاع مقدس یکی از قله‌های افتخارآمیز انقلاب اسلامی است.
 
وی هدف از اعزام دانش‌آموزان، دانشجویان و آحاد مختلف مردم به اردوهای راهیان نور در مناطق عملیاتی را یادآوری دوران هشت سال دفاع مقدس عنوان کرد و افزود: اجرای طرح اردوهای راهیان نور بهترین فرصت برای شناخت واقعیت‌های دوران دفاع مقدس و انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جدید است.
 
فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه پاسداران بیان کرد: دفاع مقدس به معنی واقعی کلمه پدیده‌ای بی‌نظیر بود و این رسالت امروز با عنوان راهیان نور مورد توجه بسیج و سپاه قرار گرفته است و امروز دانش‌آموزان و دانشجویان به عنوان سفیران شهدا در سنگر علم و دانش در خنثی‌سازی توطئه‌های دشمنان علیه نظام و انقلاب و  رساندن پیام و آرمان‌های شهدا نقش بسیار مهمی بر عهده دارند.
 
سلیمانی تصریح کرد: یکی از بهترین راه‌های انتقال پیام و آرمان‌های شهدا تبلیغ و استفاده از زبان هنر در تمامی ابعاد است و برای همین جشنواره‌های استانی و ملی رهاورد سرزمین نور برگزار می‌شود. 
 
به گزارش خبرگزاری تسنیم، پخش کلیپ و نماهنگ، اجرای نمایش و سرود، قرائت دلنوشته، تجلیل از مادر شهید مدافع حرم علی سیفی و مداحی از دیگر برنامه‌های این آیین بود و بیش از هزار و 600 اثر در چهار بخش دلنوشته، کلیپ، عکس و مصاحبه به دبیرخانه دومین جشنواره ره آورد سرزمین نور استان اردبیل ارسال شده بود که پس از بررسی آثار ارسالی از سوی داوران این جشنواره از منتخبین هر بخش با اهدای لوحی تجلیل به عمل آمد.