سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

راهکار‌های دریافت خدمات غیر حضوری در بانک‌ها اطلاع رسانی شود - خبر

 

 

راهکار‌های دریافت خدمات غیر حضوری در بانک‌ها اطلاع رسانی شود

استاندار اردبیل بر شناسایی روش‌های دریافت خدمات غیرحضوری برای کاهش ازدحام در بانک‌ها تاکید کرد.

راهکار‌های دریافت خدمات غیر حضوری در بانک‌ها اطلاع رسانی شود
اکبر بهنام جو، استاندار اردبیل در نشست مشترک با مدیران بانک‌ها و فرمانداران شهرستان‌های استان به صورت ویدیو کنفرانس خواستار توجه جدی بانک‌ها به اجرای نوبت بندی و تنظیم ساعت‌های ارائه خدمات برای کاهش ازدحام جمعیت در بانک‌ها شد.
 
او بیان کرد: با توجه به تعطیلی‌های اخیر در جریان اجرای طرح محدودیت هوشمند کرونا، میزان مراجعات به بانک‌ها برای انجام امورات بانکی شخصی بیشتر شده که این موضوع باید مدیریت و از مراجعات برای دریافت خدمات غیر اضطراری جلوگیری شود.
 
استاندار اردبیل با اشاره به وضعیت کرونایی حاکم بر استان، بستری بودن ۴۹۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌ها را یادآور شد و خواستار اقدام سریع مدیران بانکی و توجه جدی مردم برای کاهش ازدحام در بانک‌ها شد.
 
بهنام جو اظهار کرد: لازم است مدیران بانک‌های استان نسبت به تدوین و پیشنهاد راهکار‌ها و برنامه‌های موثر برای کاهش ازدحام به ستاد کرونا اقدام کرده تا در این خصوص تصمیم گیری و برنامه‌های تاثیرگذار اجرایی شود.
 
او پرهیز از پرداخت حقوق کارکنان و بازنشستگان در داخل شعب، پرهیز از دریافت اقساط به صورت حضوری و تعویق در ارایه تسهیلات غیر اضطراری به متقاضیان را از جمله راهکار‌های کاهش ازدحام در بانک‌ها دانست و بر اطلاع رسانی این محدودیت‌ها به مردم تاکید کرد.
 
استاندار اردبیل تجمع در بانک‌ها را موجب بروز خطر ابتلا به کرونا برای مردم و کارکنان بانک دانست و خواستار مشارکت مردم در کاهش ازدحام در بانک‌ها و استفاده از روش‌های غیر حضوری خدمات بانکی شد.
 
فرمانداران شهرستان‌های مشگین شهر، خلخال و پارس آباد نیز در سخنانی جداگانه با اشاره به ازدحام مردم در اولین روز طرح محدودیت هوشمند در بانک‌های این شهرستان‌ها خواستار اتخاذ ابلاغ راهکار‌هایی برای مدیریت مراجعه کنندگان و کاهش ازدحام در بانک‌ها شدند.