جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

راهدارخانه مرکزی اردبیل به سامانه‌های هوشمند و الکترونیکی مجهز می‌شود - خبر

 

 

راهدارخانه مرکزی اردبیل به سامانه‌های هوشمند و الکترونیکی مجهز می‌شود

مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات وارتباطات سازمان راهداری وحمل ونقل جاده‌ای کشور از تجهیز راهدارخانه مرکزی اردبیل به امکانات الکترونیکی و سامانه‌های هوشمند خبر داد.

راهدارخانه مرکزی اردبیل به سامانه‌های هوشمند و الکترونیکی مجهز می‌شود

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان متولی، مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات وارتباطات سازمان راهداری وحمل ونقل جاده‌ای کشور در بازدید از ساختمان در حال احداث راهدارخانه مرکزی اردبیل گفت: با توجه به اینکه اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده‌ای استان اردبیل جزء ادارات پیشرو در حوزه پروژه‌ها و فناوری‌های نوین است، تلاش می‌کنیم با ایجاد امکانات و زیرساخت‌های لازم استودیوی خبری مرکز مدیریت راه‌های اردبیل را ایجاد کنیم.

او توجه به بازارگاه‌ها و استارت آپ‌ها را در جهت افزایش بهره وری ناوگان، حذف دلال‌ها و در دست بودن آمار صاحبان کالا و بار از ماموریت‌های مهم سازمان راهداری عنوان کرد و افزود: بازارگاه‌ها بعنوان یک واسطه الکترونیکی بین صاحبان کالا و شرکت‌ها هستند که نیمی از مشکلات راننده را تسهیل می‌کند و علاقمندان با ارائه مدارک مجوز‌های لازم را اخذ کرده و در حال حاضر نیز ۱۵ استارت آپ در سازمان راهداری فعال است.

مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان راهداری وحمل ونقل جاده‌ای کشور با اشاره به اینکه بحث تمرکز سامانه‌های نوبت دهی در پایانه‌ها جزء پروژه‌های ملی است گفت:این مهم در استان‌های اردبیل همدان و مازندران درحال اجراست.

متولی از راه اندازی سامانه توزیع لاستیک در همه استان‌های کشور خبرداد و تصریح کرد:جهت توجه به درخواست‌های و نیاز‌های رانندگان و تسهیل ارائه خدمات به ان‌ها از این پس کلیه فرآیند توزیع از طریق سامانه انجام خواهد شد.

علی رحمتی، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل نیز با بیان اینکه ساختمان راهدارخانه مرکزی در ۸ هزار متر مربع زیربنا و عرصه ۴ هکتاری درحال احداث است تصریح کرد: این پروژه ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد وتلاش می‌کنیم بهار سال ۹۹ به بهره برداری برسد.

او گفت: ساختمان راهدارخانه مرکزی اردبیل با اعتبار ۲۰ میلیارد تومانی در حال احداث است که از این میزان ۱۳ میلیارد تومان مربوط به احداث ساختمان و محوطه و ۷ میلیارد تومان مربوط به تاسیسات می‌باشد.