جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

رانندگان قبل از سفرهای نوروزی اتوبوس‌های خود را کنترل فنی کنند - خبر

 

 

رانندگان قبل از سفرهای نوروزی اتوبوس‌های خود را کنترل فنی کنند

جانشین فرماندهی پلیس راه استان اردبیل گفت: در آستانه تعطیلات و سفرهای نوروزی پیشنهاد می‌کنیم در مهلت باقی‌مانده رانندگان اتوبوس‌های بین‌شهری خودروی خود را کنترل فنی کرده و ضریب ایمنی و اطمینان ترددها را به شکل مطلوب فراهم کنند.

رانندگان قبل از سفرهای نوروزی اتوبوس‌های خود را کنترل فنی کنند

 سهراب حیدریان عصر امروز در جلسه ستاد خدمات سفر در اردبیل اظهار کرد: اکیپی متشکل از پلیس راه، پلیس راهور و حمل و نقل و پایانه‌ها ارزیابی‌های دقیق را از عملکرد رانندگان و شرکت‌های حمل و نقل بار و مسافر انجام می‌دهد و با متخلفان با قاطعیت در قالب کمیسیون‌های شکل گرفته برخورد می‌کنیم.

وی با مطلوب ارزیابی کردن طرح مطلوب و مناسب ممانعت از مسافرگیری در میادین و خیابان‌های شهری تصریح کرد: دادستانی اردبیل بازوی توانمند ما در اجرای این طرح از ابتدا تاکنون بوده و در ادامه نیز به این حمایت‌ها نیاز داریم.

جانشین فرماندهی پلیس راه استان خطاب به شرکت‌های مسافربری افزود: عملکرد شرکت‌های مسافربری در ارائه خدمات به مردم به ویژه در تعطیلات نوروزی از نظر کنترل فنی اتوبوس‌ها، استفاده از وسیله نقلیه سالم و رانندگان مجرب، آموزش مسئولان فنی شرکت‌ها و رعایت کلیه مقررات حمل و نقل مسافر توسط اکیپی مورد ارزیابی و بررسی قرار می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، رئیس پلیس راهور اردبیل نیز از ممنوع بودن توقف و مسافرگیری کلیه اتوبوس‌های مسافربری استان در میادین و خیابان‌های شهر اردبیل خبر داد.

فتاحی اضافه کرد: این طرح از مصوبات شورای ترافیک استان و در اجرای قانون است و از تمامی مدیران شرکت‌های مسافری و رانندگان اتوبوس‌ها می‌خواهیم تا همکاری خوبی را با مجریان این طرح داشته باشند.

معاون حمل و نقل اداره‌کل حمل و نقل و پایانه‌های استان اردبیل نیز بر رعایت مقررات حمل و نقل توسط شرکت‌ها و رانندگان مسافری تاکید کرد.

علی شیرین‌زاده در ادامه افزود: وظیفه ما در قبال مردم در قانون مشخص شده و شرکت‌های مسافربری موظفند با ارائه خدمات مناسب در زمینه فروش بلیط اینترنتی و کنترل دقیق بر عملکرد مدیران فنی و سلامت اتوبوس‌های مسافری اقدام کنند.

وی بیان کرد:‌ براساس اعلام سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور با هماهنگی‌های انجام شده از اول اردیبهشت سال آینده سهمیه سوخت اتوبوس‌های بین شهری و کامیون‌ها براساس پیمایش، صورت وضعیت و بارنامه‌های آنلاین و قانونی اختصاص می‌یابد.