رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۸

رانندگان عازم استان اردبیل تجهیزات زمستانی همراه داشته باشند - خبر

 

 

رانندگان عازم استان اردبیل تجهیزات زمستانی همراه داشته باشند

رییس پلیس راه استان اردبیل گفت: رانندگانی که قصد سفر به این استان را دارند زنجیرچرخ و تجهیزات زمستانی را به همراه داشته باشند.

رانندگان عازم استان اردبیل تجهیزات زمستانی همراه داشته باشند

سرهنگ سیدمحمد صفوی افزود: با توجه به برودت هوا و بارش برف بویژه در مناطق کوهستانی رانندگان قبل از سفر خودروهای خود را بررسی و با  اطمینان از سلامت فنی خودرو، سوخت کافی و همراه داشتن زنجیرچرخ حرکت کنند.

او تاکید کرد: رانندگان علاوه بر همراه داشتن تجهیزات ایمنی زمستانی از سالم بودن سیستم گرمایشی وسیله نقلیه و برف پاکن خودرو اطمینان حاصل کنند و در صورت ضرورت سفر مسافران لباس گرم و غذای کافی به همراه داشته باشند.

وی بیان‌کرد: با توجه به مه‌آلود بودن هوای استان اردبیل رانندگان به هنگام رانندگی فاصله طولی را رعایت کرده و با سرعت مطمئنه حرکت کنند تا از بروز حوادث رانندگی جلوگیری شود.
رییس پلیس راه استان اردبیل با اشاره به بارش برف و تغییر شرایط جوی اضافه کرد: تردد در جاده خلخال - اسالم، اردبیل - آستارا و نیر - سراب فقط با زنجیرچرخ امکان‌پذیر بوده و تا اصلاع ثانوی تردد کامیون‌های کشنده در جاده خلخال - اسالم ممنوع می‌باشد.

سرهنگ صفوی با بیان اینکه عملیات برف‌روبی و نمک‌پاشی در اکثر محورها استان انجام شده، ادامه داد: هم‌اکنون تمامی جاده‌های اصلی و فرعی استان باز و تردد در آنها امکان‌پذیر است.

وی گفت: پلیس راه استان استان اردبیل با آمادگی کامل در تمام جاده‌های این استان برای هرگونه خدمات امدادی و انتظامی در محل‌های مورد نظر مستقر شده است.

اردبیل به لحاظ موقعیت جغرافیایی و طبیعی خود و قرار گرفتن در سرزمینی فلاتی شکل با شیب‌های بسیار تندی به زمین‌های کم ارتفاع اطراف خود شامل کرانه‌های دریای خزر ، جلگه پست مغان و نیز دشت‌های کم‌ارتفاع استان‌های آذربایجان‌شرقی و زنجان منتهی می‌شود و به همین لحاظ جاده‌های این استان اغلب دارای پیچ‌ها و شیب‌های بسیار تند هستند.
هشت گردنه سخت‌گذر به نام‌های حیران ، صایین ، بودالالو ، نقدوز ، الماس ، لنگان ، قره‌آغاج و اسلام‌آباد در راه‌های ارتباطی این استان قرار دارند.